Nejnovější zprávy: ​Umělci z našeho kraje obdrží v dubnu výroční Ceny Jantar. Víme, jak ceny vypadají! U nás si vyrobíte cokoli, třeba i vlastní domek, říká ředitel Fajne dílny

Společnost

Policisté v Orlové přemohli sebevraha a zachránili mu život

Ve rvačku vyústila záchrana sebevraha, který si v Orlové na Karvinsku přeřezal žiletkou žíly na zápěstí.

„Policisté muži poskytovali první pomoc, ale on se s nimi začal bít. Vše začalo oznámením prostřednictvím linky tísňového volání. Žena nám oznámila, že muž si vzal žiletku, pořezal si žíly na zápěstí a zamkl se v koupelně,“ uvedla policejní mliuvčí Zlatuše Viačková.

První na místo dorazili policisté obvodního oddělení. Nečekali, okamžitě reagovali. Za asistence hasičů, kteří mezitím dorazili na místo, vypáčili dveře koupelny.

„Muž měl otevřenou krvavou ránu v oblasti zápěstí a silně krvácel. Okamžitě zraněnému začali poskytovat první pomoc. Muž zpočátku spolupracoval, nicméně jeho chování se záhy změnilo. Začal být agresivní, obvazy si začal strhávat a chtěl odejít. Policisté se muže pokoušeli uklidnit. Nic nepomáhalo, jeho agrese se začala stupňovat. Jelikož stále krvácel, muži zákona byli nuceni použít donucovací prostředky. Muže znehybněli a vyčkali na záchranáře,“ popsala zásah policejní mluvčí.

Po ošetření na místě policisté u zraněného asistovali během převozu do místní nemocnice.

Foto dne