Nejnovější zprávy: ​Umělci z našeho kraje obdrží v dubnu výroční Ceny Jantar. Víme, jak ceny vypadají! U nás si vyrobíte cokoli, třeba i vlastní domek, říká ředitel Fajne dílny

Společnost

Policie už 20 dní marně hledá seniora, který zřejmě utonul v Odře

Policie zatím neúspěšně pátrá po seniorovi, který se před časem pravděpodobně utopil v rozvodněné Odře na Novojičínsku.

Policisté prohledávají břehy i níže po proudu. Do pátrání se zapojují i policisté dalších obvodních oddělení, řekl mluvčí novojičínské policie Petr Směták.

Pětasedmdesátiletý muž se v rozvodněné Odře zřejmě utopil před časem, když vyrazil na procházku kolem toku, který v danou dobu dosahoval druhého stupně povodňové aktivity, tedy pohotovosti. Policisté po muži začali pátrat o den později.

Řeky, kterým koncem dubna zvedly hladiny deště, mají v Moravskoslezském kraji zatím zřejmě dvě oběti. V rozvodněné řece se pravděpodobně utopila šedesátiletá žena, která se šla kolem ní projít. Její tělo se našlo poblíž Frenštátu pod Radhoštěm na Novojičínsku.

O den dříve zemřel senior v Příboru na Novojičínsku, který asi také utonul. Příčinu smrti musí ale ještě v obou případech určit nařízená pitva.

Hladiny řek v Moravskoslezském kraji se zvedly v pátek 28. dubna po předchozích několikadenních deštích.

Situace v Povodí Odry se ale začala ještě ve stejný odpoledne uklidňovat. Déšť ustal a hladiny postupně klesaly. Na některých místech kulminovaly v noci na 29. dubna.

Foto dne