Policie prověřuje letáky se sdělením, že Zeman se nevolí v 1. kole, protože postupuje automaticky do druhého

12.1.2018 12:35 Společnost 0

Ostravští policisté začali vyšetřovat trestný čin maření přípravy a průběhu voleb a referenda.

Policie prověřuje letáky se sdělením, že Zeman se nevolí v 1. kole, protože postupuje automaticky do druhého

Grafika: Pavel Krmášek

„Dne 11. 1. 2018 kolem 21.30 hodin jsme přijali oznámení ženy o skutečnostech, které je nutno objasnit. K objasnění okolností události zahájili ostravští policisté úkony trestního řízení pro trestný čin maření přípravy a průběhu voleb a referenda,“ uvedla policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Dosud neznámý pachatel měl v období bezprostředně před volbou prezidenta České republiky (konkrétněji v době od 9. 1. 2018 do 11. 1. 2018) umístit do schránek domu v Ostravě-Zábřehu na ulici Volgogradské letáky s nepravdivou informací.

„Autor sdělení nabádá voliče prezidenta Miloše Zemana, aby nevyužili svého práva volit ve dnech 12. ledna a 13. ledna 2018. Autor letáku v textu tvrdí, že v letošním roce došlo ke změně a prezident postupuje přímo do dalšího kola voleb.“

Pachatel v textu předmětného letáku nabádá voliče prezidenta Miloše Zemana, aby své právo volit využili až v termínu 25. a 26. ledna 2018. „Toto nepravdivé sdělení je šířeno rovněž prostřednictvím internetu,“ uvedla mluvčí.

Kriminalisté započali prověřovat veškeré související informace. „Žádáme občany, kterým byl předmětný leták s nepravdivým sdělením doručen, aby nás kontaktovali na lince 158. Za pomoc děkujeme,“ dodala policejní mluvčí.

Jaroslav Baďura |

Přečtěte si více z rubriky "Společnost", nebo přejděte na úvodní stranu.

Podobné články

Patriotmagazin.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.