Podivná firma nabízí lidem drahý preparát s „úžasnými“ účinky, jde ale jen o vitamíny

12.6.2016 03:35 Byznys 0

Na trhu s doplňky stravy zjevně začíná silný konkurenční boj, který se, jak redakce Magazínu PATRIOT zjistila, ne vždy vede eticky.

Podivná firma nabízí lidem drahý preparát s „úžasnými“ účinky, jde ale jen o vitamíny

Ilustrační foto.

Magazín PATRIOT v reportáži odhaluje praktiky prodejců firmy, která se snaží nabízet lidem přípravky s „vynikajícími a převratnými“ účinky – klamaní spotřebitelé si však, jak reportáž odhaluje, kupují vlastně jen velmi předražené vitamíny a minerály, kdy například použitý vápník a hořčík mají tu nejlevnější anorganickou formou minerálů na trhu, alespoň dle laboratorních testů, provedených v USA.

Redakci Magazínu PATRIOT kontaktoval klient, který si nedávno od společnosti VitaliMedica Trade (sídlo v Olomouci) zakoupil přípravek s názvem BodyBalance.

„Jeden z jejich prodejců mě přesvědčil, že jde v podstatě o zázračný přípravek na bázi molekulárního vodíku, který mi pomůže velmi rychle vyřešit mé zdravotní potíže,“ řekl redakci muž, který požádal o anonymitu, neboť se obává odvetné reakce prodejců.

„Přípravek jsem bral čtrnáct dní, ale nedělo se vůbec nic, slibovaný zázračný účinek se nedostavil a nepocítil jsem žádnou změnu. Tak jsem začal trochu víc pátrat po tom, co a od koho jsem si vlastně koupil,“ uvedl zákazník.

„Zjistil jsem , že na trhu se prezentuje více firem nabízející doplňky stravy, které údajně generují molekulární vodík, a firma VitaliMedica Trade se svým produktem BodyBalance je jedním z nich.“

Redakce Magazínu PATRIOT si spolu se zmíněným mužem položila otázku, odkud se vůbec vzal molekulární vodík v souvislosti s doplňky výživy.

Podařilo se nám zjistit, že doplněk výživy produkující molekulární vodík s výraznými alkalizujícími a tedy zdraví prospěšnými účinky vyvinul a patentoval v USA vědec Prof. Dr. Dušan Miljkovič, původem ze Srbska.

Následně začala výroba v USA, přičemž doplněk výživy začala vozit z USA do Evropy před 4 lety firma SevenPoin2 Europe se sídlem v Ostravě, která je evropskou filiálkou SevenPoint2. Jejich produkt je prodáván pod názvem Recovery with HydroFX.

Oslovili jsme tedy ředitele evropské centrály americké firmy SevenPoint2 Europe Davida Maršálka a zeptali se na situaci na trhu v ČR. Sdělil nám, že v roce 2015, tedy 3 roky poté, kdy začala firma SevenPoint2 na trhu v ČR prodávat Recovery with HydroFX, jehož unikátní vlastností je uvolňování molekulárního vodíku v organizmu, se začaly objevovat napodobeniny tohoto produkty, které tuto unikátní vlastnost ve skutečnosti nemají.

K těmto napodobeninám patří právě produkt BodyBalance od VITALImedica Trade. Dále nás informoval, že společnost SevenPoint2 nechala testovat produkt BodyBalance právě na uvolňování molekulárního vodíku a bylo laboratorně zjištěno, že BodyBalance žádný molekulární vodík nedokáže uvolnit.

Výsledky z laboratorního testování speciálním japonským přístrojem nám byly poskytnuty.

 

Byla provedena zkouška přístrojem Trustex ENH-1000 Hydrogen Meter na měření koncentrace vodíku pro zjištění množství uvolňovaného molekulárního vodíku z produktu BodyBalance od společnosti VITALImedica Trade a na druhé straně z patentovaného a klinicky testovaného produktu Recovery with HydroFX od společnosti SevenPoint2 LLC.

Koncentrace molekulárního vodíku v roztoku se uvádí hodnotou “Parts Per Million” (ppm). Jeho maximální koncentrace v roztoku (voda) je 1,5 ppm a říká se mu “bod nasycení”. Pokud se vyprodukuje větší koncentrace vodíku, ten pak ve vodě nezůstane, ale vypaří se do vzduchu nad danou koncentraci 1,5 ppm.

Pro realizaci zkoušky byla rozdrcena jedna tableta BodyBalance a rozpuštěna v 350 ml vody a po 5 minutách byla naměřena hodnota 0.00 ppm, viz obrázek nahoře vlevo.

Dále byla rozdrcena a v 350 ml vody rozpuštěna jedna tableta Recovery with HydroFX, která po 5 minutách ukázala koncentraci 1,01 ppm vodíku v roztoku.

Test provedl Prof. Dr. Dušan Miljkovic Phd., který vynalezl Recovery with HydroFX.

Závěrem lze potvrdit, že produkt BodyBalance od společnosti VITALImedica Trade molekulární vodík vůbec negeneruje, obsahuje pouze inertní formu vápníku a hořečnatých solí spolu s vitamínem C. I přesto společnost VITALImedica klamavě uvádí přítomnost vodíku přímo na obalu výrobku BodyBalance.

Dále bylo také zjištěno, že zdroje vápníku a hořčíku jsou tou nejlevnější anorganickou formou minerálů na trhu.

Ředitel SevenPoint2 Europe David Maršálek uvedl, že jsou podniknuty právní kroky k tomu, aby byla veřejnost seznámena se skutečností, že produkt BodyBalance ve skutečnosti žádný molekulární vodík neuvolňuje. Navíc společnost SevenPoint2 vlastní obchodní ochrannou známku na slovní spojení Molekulární vodík.

“Ze zkušenosti víme, že pokud je něco velmi zajímavého, inovativního a úspěšného, vždy se objeví podvodníci, napodobitelé, kteří chtějí na takovémto objevu parazitovat a vůbec jim nejde o to, jestli jejich produkt skutečně funguje. Záleží pak na právním systému dané země, ale bohužel i na důvěřivosti lidí, kteří těmto podvodníkům, neboli šmejdům, uvěří,” dodává Maršálek.

Jak ale zákazník pozná, co si vlastně kupuje? “Je třeba si pozorně číst etikety a hledat dostupné informace. SevenPoint2 má nejen patent, ale i klinickou studii na náš produkt Recovery with HydroFX vyráběný v USA a v tuto chvíli také připravujeme s Univerzitou Karlovou, fakultou tělesné výchovy a sportu, která tento náš produkt bude také testovat a koncem roku 2016 vznikne další, výrazně podrobnější klinická studie.”

David Maršálek uvedl, že v případě firmy VitaliMedica Trade a jejich prodejců, (seznam najdete na webové stránce firmy), kteří vědomě prodávají nefungující produkt, dochází ke klamavému jednání.

“Chceme, aby co nejméně lidí naletělo a aby tito oklamaní spotřebitelé dostali své peníze zpět,” řekl David Maršálek.

Kolik oklamaných podle něj v České republice je? “Dle našeho odhadu můžeme hovořit až o tisíci oklamaných spotřebitelů.” A jaké konkrétní kroky firma chystá? “Vše už má v rukou právník, všechny podklady a informace, komunikuje s naším odborným týmem, společně s lékaři a vědci kompletují veškeré podklady pro další kroky.”

Magazín PATRIOT zjistil, že firma VitaliMedica Trade se chová na trhu přinejmenším podivně. Máme informaci, že ve chvíli, kdy firma SevenPoit2 vydala oficiální prohlášení (www.pravdaomolekularnimvodiku.cz) kde mimo jiné poukázala na podivnou minulost a podnikatelskou historii aktérů a některých z prodejců firmy VitaliMedica Trade, za pár dní na to byly z jejich webu staženy veškeré kontaktní informace včetně fotografií a jmen hlavních aktérů – Kryštofa Turečka a Petra Lisého.

Dnes na webových stránkách společnosti VITALImedica Trade najdete jen e-maily nebo telefon, ale již žádnou fotografii jejich ředitelů, manažerů či vlastníků. Stydí se snad za svou účast ve společnosti nebo něco skrývají?

Petr Lisý je dokonce bývalý obchodní partner firmy SevenPoint2 a po odchodu podle informací Davida Maršálka obvolává jejich klienty a přesvědčuje je, že vyrobil napodobeninu za nižší cenu a deklaruje stejné účinky a v podstatě tedy klientům lže a dopouští se tím nezákonného jednání, tedy nekalé soutěže.

Dalším aktérem “projektu”, tedy jedním z hlavních prodejců společnosti VITALImedica Trade, je Roman Sobotka (také bývalý obchodní partner společnosti SevenPoint2) – redakci Magazínu PATRIOT se z veřejně přístupných zdrojů podařilo zjistit, že byl před několika lety aktérem podvodného systému (tvz. Ponzi schéma – letadlo) v ČR zvaného ZeekRewards, díky kterému přišla řada lidí o peníze. V této době v USA probíhá proces žalob a není vyloučeno, že americké soudy budou stíhat aktéry této podvodné firmy také tady u nás v Evropě.

Roman Sobotka také provozuje e-shop a web restartzdravi.cz.

Produkt BodyBalance se již prodává také na Slovensku, kde jej distribuuje firma BestWay, používající obchodní jméno Island of Life na stejnojmeném eshopu. Za touto spolenčostí stojí pánové Jozef Kliment, Ján Sztruhár a Gábor Matolay.

Společnost VitaliMedica Trade veškerá obvinění odmítá. Majitel firmy Kryštof Tureček uvedl: “Pokud produkt nesplnil jakékoliv očekávání zákazníka, tak to může být způsobeno také dalšími faktory, jako je například špatné užívání (nejčastěji se lidé dopouští chyby, že zapíjí špatnými tekutinami či užívají v nesprávnou dobu).”

Podle zástupců VitaliMedica Trade jde jen o konkurenční boj, navíc podle jejich vyjádření proti nim není v současné době vedeno žádné vyšetřování ani trestní řízení.

Závěrem lze říci, že dnes už se člověk nemůže divit ničemu. Obrázek o celé této kauze si čtenář udělá sám.

Jaroslav Baďura |

Přečtěte si více z rubriky "Byznys", nebo přejděte na úvodní stranu.

Podobné články

Patriotmagazin.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.