Nejnovější zprávy: ​Umělci z našeho kraje obdrží v dubnu výroční Ceny Jantar. Víme, jak ceny vypadají! U nás si vyrobíte cokoli, třeba i vlastní domek, říká ředitel Fajne dílny

Byznys

Play-off v ArcelorMittal. 25 kol vyjednávání o kolektivní smlouvě a stále nic

V hutním podniku ArcelorMittal Ostrava (AMO) pokračuje vyjednávání o kolektivní smlouvě, vyjednávači nyní jednají o mzdách.

Týmy za sebou mají 25 vyjednávacích kol, platnost dosavadní kolektivní smlouvy byla prodloužena do konce března, řekli odborový předák Roman Bečica a mluvčí AMO Barbora Černá Dvořáková.

Černá uvedla, že cílem je uzavřít novou kolektivní smlouvu do konce března. „Vedení ArcelorMittal Ostrava věří, že i přes složitou situaci na trhu s ocelí, k níž přispívají levné dovozy a klesající ceny hotových výrobků, se podaří dohody dosáhnout,“ uvedla mluvčí firmy.

Bečica řekl, že sílí tlak zaměstnanců, kteří se ptají, jak to s novou smlouvou vypadá. „Na posledním kole jednání proběhla diskuse ohledně nárůstu mezd pro rok 2016, pokračuje se i na velké kolektivní smlouvě. Cílem je, aby se to v nejbližší době dostalo do nějakého cíle,“ řekl odborář.

ArcelorMittal Ostrava má i s dceřinými společnostmi přes 7200 zaměstnanců. Průměrný výdělek ve firmě činil loni 34.615 korun. Podnik ročně vyrábí dva miliony tun oceli. Své výrobky podnik vyváží do více než čtyřiceti zemí. Firma patří do největší světové ocelářské skupiny ArcelorMittal.

Foto dne