Petarda zapálila sklad polyuretanu, škoda je 300 tisíc korun

30.12.2017 11:52 Společnost 0

Pyrotechnika odpálená v blízkosti objektu způsobila v pátek večer požár bývalého kravína ve Skrochovicích, místní části obce Brumovice na Opavsku.

Petarda zapálila sklad polyuretanu, škoda je 300 tisíc korun

Foto: Hasiči

Oheň se hasičům podařilo lokalizovat rychle, celková likvidace požáru ale trvala více než čtyři hodiny. Ohnisko se totiž nacházelo v sypkém polyuretanu, který byl v objektu uskladněn v asi třímetrové vrstvě, informoval mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák. Způsobená škoda se podle něj předběžně odhaduje na 300.000 korun.

Hasiči se o požáru dozvěděli v 19:45. „Už při příjezdu prvních jednotek k zásahu se objekt o půdorysném rozměru přibližně 20 krát 10 metrů nacházel z poloviny v plamenech, střecha se propadla,“ popsal mluvčí.

Hasiči udělali na řece Opavě čerpací stanoviště a od něj vodu kyvadlově dopravovali velkokapacitními cisternami. Při hašení využili i speciální kombinovaný hasicí automobil s velkou zásobou pěnidla, pěnou pokrývali uskladněný polyuretan.

„Lokalizovat požár – tedy dostat ho pod kontrolu takovým způsobem, aby se dále nešířil – se hasičům podařilo velmi rychle, už čtvrt hodiny po ohlášení události. Dlouhou dobu pak ale zabrala samotná likvidace, uskladněný materiál dosahoval do výšky asi tří metrů a vzhledem k jeho konzistenci se jednotkám nedařilo bezpečně dostat až přímo k samotnému ohnisku,“ uvedl Kozák.

Hasiči ve spolupráci s majitelem postupně vyváželi nakládačem polyuretan ven a na volném prostranství ho polévali vodou. Požár byl zcela zlikvidován zhruba v 00:30.

Přečtěte si více z rubriky "Společnost", nebo přejděte na úvodní stranu.

Podobné články

Patriotmagazin.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.