Outletové centrum se 70 obchody na okraji Ostravy asi vyřeší dopravní dostupnost

7.2.2018 10:50 Byznys 3

Problematické dopravní napojení outletového centra v Ostravě by se mohlo podařit vyřešit. První centrum svého druhu v Moravskoslezském kraji vzniká přímo u dálnice D1 v proluce u Hlučínské ulice.

Outletové centrum se 70 obchody na okraji Ostravy asi vyřeší dopravní dostupnost

Vizualizace: msstavby.cz

Právě na ni bude centrum dopravně napojeno, což vyvolalo nevoli u starostů i obyvatel okolních obcí, protože komunikace je už nyní značně vytížená. K outletovému centru by ale mohla vést i další místní komunikace, řekl náměstek hejtmana Jakub Unucka (ODS).

Centrum bude stát v blízkosti silnice I/56, která je hlavní spojnicí mezi Ostravou a Hlučínem na Opavsku. Příjezd a výjezd do centra je plánován z Hlučínské ulice.

Nyní se ale ukázalo, že by bylo možné centrum napojit i na jedno z ramen okružní mimoúrovňové křižovatky Místecká s dálnicí D1, a to v místě plánovaného pokračování Místecké ulice směrem na Hlučín.

„Ukázalo se, že největší kruhový objezd v našem kraji už není dálnice, ale je to silnice první třídy, a ze silnice první třídy lze legálně udělat sjezd na místní komunikaci,“ uvedl Unucka.

Podle něj je na investorovi, aby podnikl potřebné kroky tak, aby výstavba komunikace mohla začít. Podle náměstka přesto není reálné, aby stavba silnice byla dokončena zároveň v termínu dostavby samotného centra, odhaduje zhruba půlroční prodlevu. Investor podle něj projevil zájem tuto stavbu uskutečnit.

Tuto informaci potvrdil Roman Vachta, projektový manažer developerské společnosti TK Development, která centrum v Ostravě buduje.

„Možnost napojení outletového centra Outlet Arena Moravia z dálniční křižovatky Místecká formou stavby místní komunikace vítáme a o jeho realizaci již jednáme s dotčenými orgány. Aktuálně připravujeme podklady pro projektovou dokumentaci a po jejím projednání budeme žádat o stavební povolení. Následnou výstavbu jsme ochotni kompletně financovat,“ řekl.

Náměstek ostravského primátora Břetislav Riger (Ostravak) řekl, že investor se zavázal přípojku z kruhového objezdu k outletu zaplatit a udržovat ji.

„Žádnou oficiální žádost od investora, kterou by žádal o územní rozhodnutí o napojení na kruhový objezd, jsme ale zatím neobdrželi,“ doplnil Riger.

Letos na podzim by se centrum mělo otevřít, zákazníkům má nabídnout 70 obchodů s produkty světoznámých značek za zvýhodněné ceny, restaurace, kavárny i dětské hřiště. Součástí centra bude také 800 parkovacích míst.

Přečtěte si více z rubriky "Byznys", nebo přejděte na úvodní stranu.

Podobné články

  • http://www.petrholusa.com Petr Holusa

    Prostě máme málo dálnic kolem ostravy a obchodních center že?

  • Petr Chýlek

    Za evropské platy samozřejmě !

  • Brudras

    Strašne se těším na ty zácpy aut ten půlrok než to nápoji z dalnice to budou kolony až z centra pokud tam dají semafory před mostem u Odry .

Patriotmagazin.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.