Ostravští kriminalisté hledají zloděje, kteří okradli vozíčkáře a ženu s chodítkem

20.4.2017 03:24 Společnost 0

Dva čerstvé případy, při nichž se zloději nezastavili ani před okradením bezmocné důchodkyně s chodítkem a invalidy na vozíku, vyšetřují ostravští kriminalisté.

Ostravští kriminalisté hledají zloděje, kteří okradli vozíčkáře a ženu s chodítkem

Policie ČR. Ilustrační foto.

První případ se stal 12. dubna okolo deváté hodiny ranní. „Zloděj z invalidního chodítka odcizil peněženku 83leté seniorce,“ uvedla ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Žena nakupovala v jedné z ostravských prodejen, při nákupu měla peněženku s financemi a doklady umístěnou v chodítku. Žena krádež zjistila až posléze, když chtěla uhradit nákup.

„K objasnění okolnosti všech skutků byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin krádeže. Pachateli tak hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta,“ uvedla mluvčí.

Druhý případ se stal 18. dubna. „Zatím neznámý zloděj využil v Ostravě nepozornosti 67letého poškozeného, užívajícího k pohybu invalidního vozíku, a odcizil mu z oděvu finance ve výši přesahující 9 000 korun,“ uvedla Holčáková.

Pachatel pak místo činu opustil. „K objasnění okolnosti události jsme zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádeže. I tomuto pachateli skutku hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.“

Jaroslav Baďura |

Přečtěte si více z rubriky "Společnost", nebo přejděte na úvodní stranu.

Podobné články

Patriotmagazin.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.