Nejnovější zprávy: Město Ostrava může postavit novou tramvajovou trať i bez souhlasu obvodů Ostrava v běhu času: Stará škola na Zádvoří kdysi a dnes

Společnost

Ostravský soud řeší brutální vraždu mladé ženy v Polance

Ostravský krajský soud řeší brutální vraždu mladé ženy v Polance nad Odrou. Zabíjel podle obžaloby její jednadvacetiletý kamarád z dětství Patrik Konečný.

Motivem zřejmě byly peníze. Z domu zmizelo nejméně 60.000 korun a věci za dalších 52.000 korun. Obžalovaný ale u soudu vše popřel. Tvrdil, že známou už našel mrtvou, pak zpanikařil a z místa utekl. Jak se mu do batohu dostaly šperky a peníze, které z domu zmizely, ale vysvětlit nedokázal.

Obžalovaný se svou pětadvacetiletou obětí trávil před vraždou několik dnů, když jí pomáhal na zahradě. Podle státního zástupce ji koncem března napadl bodnořezným a tupým předmětem. Zasadil ženě nejméně 26 ran. Všechny směřovaly na obličej, hlavu a krk. Útok byl natolik brutální, že obžalovanému z tohoto důvodu hrozí až výjimečný trest či dokonce doživotí. Mladou ženu v tratolišti krve našli její příbuzní.

Konečný se nejprve policistům po svém zadržení přiznal. Později, a dnes znova, tuto výpověď zpochybnil. Kriminalisté jej prý bili a nutili k doznání. „Dostal jsem jednu ránu. Psychicky jsme se složil, a řekl vše, co chtěli,“ uvedl dnes u soudu. Nyní tvrdí, že kamarádku nezavraždil. Řekl, že v době činu spal v obývacím pokoji, a když se probudil, mladou ženu našel mrtvou na schodišti.

U soudu dnes řekl, že vraždu mohl spáchat nespokojený zákazník, kterému zavražděná prodávala drogy. Předložil soudu i hypotézu, že za vraždou stojí přítel ženy, který byl v té době v zahraničí. Kamarádku údajně bil a ona vše chtěla nahlásit na policii. „Řekla mu to do telefonu. Byl jsem u toho. Balila se a chtěla utéct do Anglie,“ řekl Konečný. Cestou do zahraničí si podle něj přítel zajistil alibi a na vraždu si někoho najal.

Proti jeho výpovědi ale hovoří fakt, že u sebe měl peníze a věci z domu zavražděné. Jak se k nim dostal, nedokázal vysvětlit, stejně jako, když se jej soudkyně zeptala, jak se krev zavražděné ženy dostala na jeho mikinu.

Hlavní líčení je naplánováno do 16. listopadu. Do té doby chce senát vyslechnout řadu svědků a znalců. Zda už tento týden padne rozhodnutí ale ještě není jasné.

Foto dne