Ostravská firma vstupuje na trh s vlastní televizní službou

13.2.2017 01:37 Byznys 3

Ostravská firma goNET vyvinula televizní službu Lepší.TV, se kterou chce na trhu konkurovat velkým společnostem. V Číně si dává vyrábět set-top-boxy, do nichž instaluje vlastní software.

Ostravská firma vstupuje na trh s vlastní televizní službou

Foto: Archiv

Box pak funguje jako počítač, který majiteli nabídne 67 televizních stanic s přehledným ovládáním, možností zpětného zhlédnutí i nahrávání, řekl ředitel společnosti goNET Pavel Górecki.

Firma se více než 18 let zabývá tvorbou internetových stránek. Provozuje mimo jiné doménu tvprogram.cz s největším televizním programem v Česku, pro niž zpracovává programy 650 televizních stanic, nebo portály sms.cz a 355dni.cz.

Portál sms.cz nabízející posílání textových zpráv zdarma byl po nějakou dobu v Česku jednou z deseti nejnavštěvovanějších stránek, v současnosti mají všechny tři domény měsíčně milion unikátních návštěvníků.

Televizní program společnost goNET zpracovává přibližně 15 let. „V tom, jak zobrazit televizní program, jsme se dostali na maximum. Lidé mají stále rychlejší internet, tak jsme si řekli, že bychom chtěli konzumaci televizního vysílání posunout na nějaký další level, že už bychom nechtěli pouze lidem zobrazovat, co se právě vysílá v televizi, ale chtěli bychom připravit plnohodnotnou televizi,“ řekl Górecki.

Firma vyvinula box pracující na systému Android. „S krabičkou dostanou lidé i ovládač. Přes USB se ale do ní dá zapojit klávesnice, myš a dá se využívat jako klasický počítač,“ uvedl Górecki.

Ke sledování televize potřebuje mít majitel kromě televizoru jen jakékoli připojení k internetu. Krabičku pak jednoduše zapojí k internetu a do televize.

„Jako jediní v republice jsme vytvořili celý systém od příjmu signálu, uložení signálu na naše servery, distribuci k divákům, přípravu softwaru, jak má všechno vypadat i jak to má fungovat. Software jsme schopni okamžitě aktualizovat,“ popsal Górecki.

V nabídce služby Lepší.TV je přehledný program s hodnocením i komentáři k filmům, možnost dívat se až 30 dní zpětně, jednoduché vyhledávání například všech pokračování seriálu či možnost pořady si nahrávat.

„Přicházíme s totálně přidanou hodnotou. Chtěli bychom pozvednout komfort televizního příjmu, to znamená, kromě toho, že člověk dostane počítač, získává spoustu stanic a hlavně uživatelsky přívětivou službu. Podívám se, na co chci, tehdy, kdy mám čas,“ řekl Górecki. Službu kromě Česka nabízí i na Slovensku.

Společnost goNET sourozenců Pavla a Petra Góreckých začínala před 20 lety jako studentská firma nabízející vytáčené připojení k internetu a první kancelář měla na studentských kolejích v Karviné.

Později se živila dodáváním webových stránek, provozováním internetových portálů nebo třeba zasíláním log a melodií na telefony. Vše firma financovala ze svých vydělaných peněz, za celou dobu fungování byla vždy v černých číslech. Společnost vstoupila i na realitní trh a vlastní několik bytových domů. Má 20 zaměstnanců a roční obrat kolem 20 milionů korun.

Přečtěte si více z rubriky "Byznys", nebo přejděte na úvodní stranu.

Podobné články

  • Denis Frýd

    Službu užívám v podstatě od začátku a jsem velmi spokojen.

  • Sladké Dortíky

    Aplikaci využívám především v telefonu, když jsem na cestách.

  • Karolina

    Přítel to donesl domů a nejdříve jsem nadávala, že teď budem sedět pořád u televize s tolika programy a když si můžem pustit vše zpětně. No ale opak je pravdou – nekoukáme na kraviny, když zrovna máme čas jen proto, že nic lepšího tam zrovna není, ale vyberem si, co chceme zkouknout, pustíme si to a když si navíc u filmů přetočíme reklamy, tak mám pocit, že z 3hodinového večerního trháku, který končí tak pozdě, že jsem u toho stejně většinou usla, máme pak třeba hezký 2hodinový filmík na odpoledne 😀

Patriotmagazin.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.