Nejnovější zprávy: Dračí lodě na Hartě a Nohavica v Porubě. Zveme na Top 10 akcí tohoto týdne! Ve Frenštátě se skákalo na počest Jiřího Rašky. Memoriál má zvuk nejen u místních

Společnost

Ostrava nechá přestavět někdejší kanceláře v Husově ulici na byty

Město Ostrava chystá přestavbu domu v Husově ulici, který v minulosti sloužil jako kancelářské prostory.

Foto: google maps

Památkově chráněnou budovu nedaleko magistrátu nechá přebudovat na 23 bytů. Město je chce v budoucnu pronajímat. Novinářům to řekl náměstek primátora Radim Babinec (ANO).

Cílem města podle něj není zbavovat se městských bytů, ale naopak budovat byty nové, které by město mohlo nabídnout k nájemnímu bydlení.

Z 23 bytů v Husově ulici bude 18 o velikosti 2+kk a zbývajících pět bude 3+kk. "Je důležité, že se otáčí ten trend, kdy městské byty byly v minulosti poměrně masivně rozprodávány, a dneska je ten fond opravdu chudý," míní Babinec. Městských bytů je aktuálně v Ostravě kolem 13.000.

"Myslíme si, že město by mělo mít možnost byty vlastnit a ovlivňovat i to nájemní bydlení v rámci města," řekl Babinec. Předpokládá, že opravené byty nebudou jako většina těchto prostor svěřeny městským obvodům, ale bude je pronajímat přímo magistrát.

Část opravených bytů by si chtěl ponechat i pro případné odborníky z Česka či zahraničí, kteří by se v budoucnu mohli podílet na některých projektech města. Těmto lidem podle náměstka město nyní nemůže nabídnout bydlení.

Přestavba objektu, který už je několik let prázdný, bude stát téměř 35 milionů korun. Hotová by mohla být zřejmě příští rok v létě. Město už v minulosti avizovalo, že by do budoucna chtělo pro nájemní bydlení připravit několik bytových projektů.

Aktuálně se pracuje například na projektu Nové Lauby, v těsné blízkosti centrálního Masarykova náměstí má vzniknout téměř 90 bytů. Aktuálně tam pracují archeologové. Podle Babince je ale projekt připraven a v krátké době by mohla být vypsána soutěž na zhotovitele.

Vybudování bytů město zvažuje i v Janáčkově ulici v Rezidenci Janáčkova nedaleko někdejších městských jatek.

Foto dne