Nejnovější zprávy: Chlapec (11) se vážně zranil na koloběžce. Při pádu mu praskla přilba Výročí: Před 25 lety byly otevřeny lázně v Klimkovicích

Společnost

Opavský kostel svatého Václava byl opět zasvěcen skvělému tetování

Unikátní akce nejen pro příznivce tetování, to je Tattoo Session Silesia, jehož 14. ročník se v pátek a sobotu konal v opavském kostele svatého Václava.

Tatto Session Silesia 2018 (Foto: Vladimír Pryček)

V kostele, který se začal stavět již ve 13. století a je jedním z nejstarších ve střední Evropě, se tatéři setkávají od roku 2014.

Přemístěním z haly do prostředí historického svatostánku, jehož součástí jsou původní fresky či vzácný a velice starý obraz svatého Václava, akce získala jedinečnou atmosféru.

Každoročně přiláká více než tisíc návštěvníků, které tradičně zve opavské tetovací studio Bekus Art Style.

"Tattoo Session Silesia je takové moje miminko. Už před lety přišlo na svět proto, abychom tetování co nejvíce přiblížili lidem. A to platí pořád. Jsme rádi, že akce má návštěvnost a že není jenom pro ty, co mají kérku. Spousta lidí se přijde podívat a inspirovat," říká tatér Bekus, který je zakladatelem akce.

Mezinárodní rozměr jí dodává účast tetovacích studií z celé Evropy. Letos jich dorazilo bezmála čtyřicet, dalšími účastníky byli prodejci tattoo vybavení, stylového oblečení nebo šperků.

Návštěvníci se opět mohli na vlastní oči přesvědčit o tom, jak tetování vzniká a jak se aplikuje. Další variantou byla účast v soutěži tatérů, samozřejmě s možností nechat se potetovat.

Součástí bohatého doprovodného programu bylo také bilancování 20 úspěšných let na scéně v podání domácího studia Bekus Art Style, které tatér Martin Bek alias Bekus založil v Opavě v roce 1998.

Více o průběhu Tattoo Session Silesia 2018 řekne fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Vladimíra Pryčka.

Fotogalerie

Foto dne