Nejnovější zprávy: Výročí: 19. dubna 1959 si Baník poprvé zahrál na Bazalech Řidič dodávky v Ostravě přejel dítě i s kolem, od nehody ujel

Byznys

Novým ředitelem Podhorské nemocnice se stal Jaromír Soušek

Podhorská nemocnice s pracovišti v Rýmařově a Bruntále má od počátku letošního roku nové vedení.

Předsedou představenstva se stal primář oddělení klinické biochemie a hematologie Jaromír Soušek, který v této pozici nahradil Mariána Olejníka – ten odešel do důchodu.

„V nové funkci bych rád navázal na dosavadní práci Mariána Olejníka. Za cíl si kladu zachovat rozsah péče, kterou Podhorská nemocnice nabízí, a pokusit se rozšířit některé odborné ambulance. Velký důraz budu klást na kvalitu poskytované péče, stabilizaci personálu nemocnice a jeho podporu v neustálém vzdělávání. Rád bych také zintenzivnil komunikaci a spolupráci s praktickými lékaři a specialisty v našem regionu,“ uvedl Jaromír Soušek.

Jaromír Soušek vystudoval analytickou chemii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, o 4 roky později získal titul Ph.D. v oboru Lékařská chemie a biochemie na Lékařské fakultě UP Olomouc.

Zde pracoval jako vědecký pracovník, podílel se na výuce chemie a biochemie pro studenty Lékařské fakulty Univerzity Palackého, řešil grantové projekty. Od roku 1998 se stal primářem Oddělení klinické biochemie a hematologie Nemocnice Rýmařov a od června 2005 vede také Oddělení klinické biochemie a hematologie na pracovišti v Bruntále. Od ledna 2016 byl členem představenstva Podhorské nemocnice.

Skupina AGEL převzala obě současná pracoviště Podhorské nemocnice – v Bruntále i Rýmařově – v roce 2005. Od té doby skupina investovala do nákupu nových přístrojů a modernizace Podhorské nemocnice více než 125 milionů korun.

Nemocnice pravidelně dosahuje výborných výsledků v anketách spokojenosti pacientů Health Care Institutu (HCI). Podhorská nemocnice je již od roku 2008 držitelem certifikátu kvality poskytované péče Spojené akreditační komise a v pravidelných intervalech prochází náročným auditem pro jeho obhájení.

S nástupem Jaromíra Souška a odchodem Mariána Olejníka došlo rovněž ke změnám v představenstvu Podhorské nemocnice, které nyní pracuje v tomto složení: Jaromír Soušek – předseda představenstva, Irena Orságová – místopředseda představenstva a Petr Opletal – člen představenstva.

Foto dne