Novým ředitelem ostravské Škody Vagonky se stal Martin Bednarz

1.2.2018 04:55 Byznys 0

Novým generálním ředitelem ostravské společnosti Škoda Vagonka ze skupiny Škoda Transportation se stal dvaačtyřicetiletý Martin Bednarz.

Novým ředitelem ostravské Škody Vagonky se stal Martin Bednarz

Martin Bednarz.Foto: Archiv

Dříve působil například v kopřivnické automobilce Tatra nebo naposledy ve společnosti Vítkovice Heavy Machinery. Ve Škodě Vagonce vystřídal Michala Kurtince, který završil v Ostravě tříleté působení a nadále zůstává v představenstvech dceřiných firem Škoda Vagonka, Pars nova a Movo, sdělila mluvčí skupiny Škoda Transportation Lubomíra Černá.

„Hlavním důvodem této změny je další personální posílení skupiny. Úkolem nového ředitele bude dokončení zakázky pro Deutsche Bahn, definice a naplnění strategie dalšího směřování společnosti s ohledem na objem získaných zakázek v rámci celé skupiny,“ uvedl předseda představenstva společnosti Škoda Transportation Tomáš Ignačák.

Bednarz je absolventem Ekonomické fakulty Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava. Působil v manažerských pozicích v řadě významných strojírenských firem, mimo jiné v evropské skupině GCE nebo v České zbrojovce v Uherském Brodě.

Dva roky řídil automobilku Tatra. Před příchodem do firmy Škoda Vagonka, v níž už rovněž dříve pracoval, byl Bednarz generálním ředitelem společnosti Vítkovice Heavy Machinery ze strojírenské skupiny Vítkovice Machinery Group.

Škoda Vagonka vyrábí elektrické vlaky pro příměstskou dopravu, motorové soupravy nebo osobní přípojné vozy. Společnost je přímým pokračovatelem tradice více než 115leté výroby osobních kolejových vozidel, v roce 2001 se výroba přestěhovala ze Studénky do Ostravy a v roce 2005 firmu ovládla skupina Škoda Transportation.

Elektrické jednotky vyrobené v Ostravě jezdí kromě Česka také v Litvě, Ukrajině nebo Slovensku.

Přečtěte si více z rubriky "Byznys", nebo přejděte na úvodní stranu.

Podobné články

Patriotmagazin.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.