Nejnovější zprávy: Můj první dabing? Jediná věta: Máte telefon, vzpomínal v Kafrárně Alexej Pyško ​Galakoncert Českého rozhlasu Ostrava: Marie Rottrová rozezpívá Gong!

Společnost

Nový ostravský trend? Za volant sedají kluci, teď boural třináctiletý

​Nestandardní způsob jízdy osobního vozu upoutal pozornost hlídky zhruba hodinu před půlnocí 10. června 2018 v Ostravě.

"Na pokyn k zastavení začal řidič fordu ujíždět, přičemž zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy, vjel mimo komunikaci a narazil do betonové části," uvedla policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Posléze bylo zjištěno, že vůz řídil teprve třináctiletý chlapec. Okolnosti skutku i nadále prověřují ostravští policisté.

Nejde přitom zdaleka o první případ nezletilého či mladistvého „řidiče,“ který usedl za volant na Ostravsku.

Třináctiletý chlapec usedl za volant motorového vozidla značky Škoda 19. dubna 2018 v Ostravě. Policisté oddělení hlídkové služby prováděli kontrolu automobilu krátce po 19.45 hodině.

Ve vozidle spolu s řidičem byla další osádka, čtyři osoby ve věku od 13 let do 17 let. Podezřelý využil svého práva a k věci nevypovídal.

Pětadvacátého března 2018 kolem 18.30 hodin v Ostravě zjistili policisté při silniční kontrole, že za volant usedl teprve 17letý řidič. Policisté dále zjistili, že mladistvému byl uložen zákaz řízení motorových vozidel v délce 12 měsíců, detailněji do listopadu roku 2018. Ve vozidle značky Daewoo krom řidiče dále cestoval muž s dítětem.

Po třetí hodině 15. března 2018 zaregistrovala hlídka v centru Ostravy (na ulici Nádražní) specifický způsob jízdy vozu značky Škoda. Na pokyn k zastavení však řidič zareagoval tím, že začal ujíždět.

"V pokusu ujet pokračoval řidič ulicemi Ostravy, při odbočování pak nezvládl řízení, při najetí na obrubník došlo k poškození pneumatik, vůz zastavil. Při kontrole policisté zjistili, že řidičem je 15letý chlapec. Vezl 13letého spolujezdce," popsala případ mluvčí.

Nestandardní způsob jízdy na červenou upoutal koncem února pozornost policistů. Vůz řídil řidič centrem Ostravy, zastaven byl na ulici Hornopolní.

Při kontrole policisté zjistili nejen fakt, že vůz řídil teprve 16letý chlapec a tudíž není držitelem příslušného řidičského oprávnění.

"Identifikovatelný byl i zápach alkoholu, přičemž orientační dechová zkouška vykázala hodnotu přesahující 1 promile alkoholu," uvedla Holčáková.

Ve voze cestoval také 15letý spolujezdec, rovněž měl požít alkohol. Policisté následně kontaktovali rodiče obou chlapců.

Na sklonku loňského roku ostravská policie informovala o ještě mladším řidiči.

Před třetí hodinou ranní Štědrého dne nereagoval na výzvy k zastavení vozu značky Fiat jeho řidič. Později se ještě snažil ujet a utéci. Když řidiče policisté dostihli, zjistili, že se jedná o teprve 14letého chlapce.

Foto dne