Nejnovější zprávy: Třinec smutní, titul mu sebrala Kometa Další smrtelná nehoda. Motocyklista nepřežil střet s autem

Společnost

Nové vlakové spoje mezi Českem a Polskem se osvědčily, přibývají další

Mezistátní regionální vlaky, které začaly předloni v prosinci jezdit mezi Českem a Polskem, se za rok provozu osvědčily.

České dráhy a polské Koleje Slezské nyní počet spojů posílily, řekla mluvčí Českých drah Monika Bezuchová.

Regionální spojení mezi Českem a Polskem zajišťovaly čtyři páry vlaků jezdící z Bohumína na Karvinsku do polských měst Ratiboř, Rybnik a Katovice a šest párů vlaků z Frýdku-Místku do polského Těšína.

„Po roce provozu dochází k navýšení spojení v obou relacích,“ uvedla Bezuchová.

Mezi Bohumínem a Ratiboří, Rybnikem či Katovicemi jezdí šest párů osobních vlaků, na trati jsou nasazeny polské elektrické vlaky EN57. Spojení mezi Frýdkem-Místkem a polským Těšínem posílilo na devět párů osobních vlaků.

České soupravy Regionova tam jezdí v pravidelném dvouhodinovém taktu. „V Českém Těšíně jsou nově navázány přípoje od osobních vlaků z Bohumína na vlaky do polského Těšína a opačně,“ uvedla mluvčí.

Ukázalo se podle ní, že cestující spojení využívají ke krátkým výletům, ale stále více i k delším trasám po celém území obou států. V sousedních zemích cestujícím na železnici platí zlevněné jízdenky.

„Z České republiky je preferováno více spojení z Frýdku-Místku do polského Těšína a naopak polští cestující využívají spojení z příhraničních měst s přestupem v Bohumíně a v Českém Těšíně k dalšímu spojení na našem území, ale i dále na Slovensko,“ uvedla Bezuchová.

Foto dne