Nejnovější zprávy: Další smrtelná nehoda. Motocyklista nepřežil střet s autem Dvě nehody motocyklistů. Jeden zemřel, druhý je vážně zraněný

Byznys

Nové podniky v Ostravě: Designový obchod CVRK oživuje centrum města

Designový obchod CVRK s nezávislou autorskou módou zaplnil další prostor v centru Ostravy. Po svém pětiletém fungování v Praze rozšířil své působení také do Ostravy, kde 1. prosince 2016 otevřel prodejnu ve Vojanově ulici.

CVRK tak dává prostor začínajícím talentům, kteří se netají svými kreativními nápady. „Naší snahou je podpořit tvůrce oblečení, šperků, ale také doplňků do domácnosti, kteří nemají vlastní kamenný obchod,“ představuje hlavní myšlenku obchodu manažerka prodejen Naďa Ghani.

Tito tvůrci tak získávají možnost dostat své produkty mezi lidi, do kamenných prodejen, kde si je mohou zákazníci osahat a vyzkoušet.

V obchodech tak mohou zákazníci nalézt originální kousky českých i slovenských designérů. Nyní nabízí prostory už více než stovce autorů ve třech prodejnách, z nichž dvě jsou v Praze a jedna v Ostravě.

„Jsme rádi, že si lidé CVRK našli a přivítali možnost si vybrat kvalitní, originální, nebo jen v pár kusech vyhotovený produkt, za kterým stojí příběh a práce daného člověka,“ říká Ghani.

První obchod sklízí úspěch už více než pět let na Václavském náměstí v Praze. „Proto jsme chtěli myšlenku CVRKu posunout zase dál a otevřeli jsme další pobočku na pražské Letné. Snažíme se tak designéry podporovat a umožňovat jim setkávání se svými zákazníky v našich prostorách. Vytvořili jsme zde multifunkční místnost pro pořádání workshopů a Lounge café,“ představuje Ghani směr, kterým se bude do budoucna ubírat také ostravská prodejna.

V ostravské pobočce je v současné době k nalezení tvorba přibližně čtyřiceti autorů, kteří nabízí své výrobky buď po kusech, nebo v malých sériích.

„Ostravská prodejna CVRKu se liší od těch pražských hlavně tím, že zde chceme dát prostor místním, regionálním autorům,“ uvádí Hana Kovalová, která má na starosti chod právě nově vzniklé prodejny v Ostravě.

„V budoucnu také plánujeme účastnit se veškerého kulturního dění v Ostravě. Chceme pořádat workshopy, jak pro autory, tak i pro veřejnost a také módní přehlídky,“ dodává.

Právě i díky kulturnímu zázemí a dění vybrali pro další působení CVRKu centrum Ostravy. „Ostrava se nám zdá jako město, které se snaží pořádat různé zajímavé kulturní akce, veletrhy a festivaly jako je například Meat Design, Colours of Ostrava a podobně. Také se nám zdá, že se do historické části města vrací život,“ představuje výběr lokality Naďa Ghani s tím, že si všímá, že lidé vedle nákupních center hledají alternativu v kamenných obchodech kolem Masarykova náměstí.

CVRK rovněž chtěli umístit v blízkosti hotelu Imperial, aby i zahraniční turisté mohli objevit práci českých designérů. „Navíc se jedná o nádherný secesní činžovní dům, jehož pan majitel je velice vstřícný a líbil se mu náš koncept,“ nezapře svůj zájem o design a architekturu manažerka.

Každý autor, který má zájem s CVRKem spolupracovat, má možnost je kontaktovat, prohlídnout si prostory a případně se domluvit na formě spolupráce, jejíž podmínky jsou uvedeny na webových stránkách.

„Většinou mě autoři sami kontaktují. Společně se domluvíme, zdali má spolupráce smysl a jestli se jim vyplatí,“ láká nové autory Ghani.

S obchodem, který uspokojí především zákazníky hledající originalitu a kvalitu zároveň, se také chystají dále rozšiřovat.

„V současné době pracujeme na otevření dalšího CVRKu v Paláci Lucerna. Je to i takový symbolický název, který evokuje světlo, víru, naději na úspěch,“ zamýšlí se Ghani a doplňuje, že nově objevili také zajímavý prostor v Brně, kde se také pokusí prosadit.

Martina Kotulová

Fotogalerie

Foto dne