Nepoučitelný ostravský šofér. Ač nesměl řídit, v jednom dni jej dvakrát chytila policie za volantem

17.2.2017 08:13 Společnost 0

I když měl zákaz řízení, neváhal čtyřicetiletý Ostravan sednout za volant, ujíždět policejní hlídce a po zadržení a propuštění znovu vyrazit do ulic, kde jej opět chytila policie...

Nepoučitelný ostravský šofér. Ač nesměl řídit, v jednom dni jej dvakrát chytila policie za volantem

Policie ČR. Ilustrační foto.

Na výzvu k zastavení vozu reagoval řidič osobního vozu v Ostravě dne 15. 2. 2017 zrychlením a počal ujíždět. Následně odbočil do areálu objektu, který projel a zastavil až na jeho konci před oplocením, neboť cesta zde tak končila.

„Čtyřicetiletý muž měl pak odůvodnit zakročujícím policistům oddělení hlídkové služby absenci řidičského průkazu při kontrole uloženým trestem zákazu řízení. Při následném podání vysvětlení na policejní služebně již řidič sděloval, že o předmětné sankci nevěděl. Při úkonu byl tedy policisty zpraven o existenci uloženého trestu do konce ledna roku 2018. Po obligatorních úkonech muž opustil prostory policejní služebny, aby byl po necelé půlhodině opět omezen na osobní svobodě,“ uvedla ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Stejného řidiče totiž jiná policejní hlídka, tentokrát policisté obvodního oddělení policie, kontrolovala dne na ulici Martinovské. Tehdy již muž skutečnost uloženého trestu doznal, stejně jako fakt, že právě míří z obvodního oddělení. Následně si v prostoru stejné policejní služebny vyslechl sdělení podezření pro trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

„Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení. Nutno dodat, že to není první zkušenost řidiče s předmětným trestem, zákazy řízení byly muži uloženy opakovaně. Vůz, který řidič užil, nesplňoval předepsané podmínky pro provoz na silnicích (neplatná technická kontrola),“ dodala mluvčí.

Jaroslav Baďura |

Přečtěte si více z rubriky "Společnost", nebo přejděte na úvodní stranu.

Podobné články

Patriotmagazin.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.