Nebe jak z hororu! Takhle zachytil fotograf bouři nad horami

29.8.2017 04:57 Společnost 0

Příznivec Magazínu PATRIOT Ondra Malek se už našim čtenářům nedávno představil nádherným snímek měsíce a Lysé hory. Nyní vám přinášíme fotografii, kterou pořídil v bouři v Jeseníkách.

Nebe jak z hororu! Takhle zachytil fotograf bouři nad horami

Foto: Ondra Malek

„Fotka vznikla v noci ze soboty na neděli v okolí Ovčárny. Původně jsme s kamarádem chtěli fotit mléčnou dráhu z Vysoké hole, ale po pěkném západu se od jihozápadu začala sbírat oblačnost,“ popsal začátek původně nijak dramatické akce Ondra Malek.

Po setmění bylo vidět, jak za Králickým Sněžníkem řádí bouřka a blesky tančí po obloze. Netrvalo dlouho a začal se zvedat vítr.

„Podle snímků z radaru jsme měli takových dvacet minut, abychom se stihli schovat do bezpečí k Ovčárně. A opravdu, suchou nohou jsme to zvládli jen tak tak, když v tom se spustil pořádný déšť i s kroupami. Blesky z oblohy udělaly velký stroboskop.“

Asi po půlhodině se bouře přehnala a zamířila si to směrem k Andělské hoře.

„Využili jsme přestávky mezi delší dešťovou vlnou a pokusili se zachytit to světelné představení. V době pořízení této fotografie jsme nad hlavou už měli noční nebe poseté hvězdami,“ dodal autor fotografie.

Redakce Magazínu PATRIOT děkuje! Pokud máte podobně zajímavé snímky nejen z přírody, ale z každodenního dění v našem kraji a jeho okolí, dejte nám o nich vědět!

Jaroslav Baďura |

Přečtěte si více z rubriky "Společnost", nebo přejděte na úvodní stranu.

Podobné články

Patriotmagazin.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.