Nejnovější zprávy: ​Letošní Oktobeerfest je velké lákadlo. První vlna lístků je pryč! Novým ministrem kultury má být Lubomír Zaorálek

Společnost

Mrtvá žena a těžce zraněný muž. Jejich auto srazil opilý řidič, měl dvě promile

Bezmála dvě promile alkholu měl řidič, který zavinil tragickou dopravní nehodu.

Ilustrační foto: Archiv

Havárie se stala v sobotu 3. listopadu krátce po patnácté hodině na silnici II/450 v Bruntále, na ulici Staroměstské.

Pětadvacetiletý řidič řídil osobní vozidlo značky Renault po silnici II/450 ve směru od Starého Města na Bruntál, přičemž při průjezdu levotočivé zatáčky dostal s vozidlem smyk, přejel do protisměru, kde se čelně střetl s osobním vozidlem značky Hyundai.

Následně byla obě vozidla následkem střetu odhozena do silniční příkopy. Při nehodě utrpěla pětasedmdesátiletá spolujezdkyně z osobního vozidla Hyundai zranění neslučitelná se životem a stejně starý řidič utrpěl těžké zranění a z místa nehody byl transportován do nemocnice.

Řidič renaultu utrpěl lehké zranění, bez nutnosti hospitalizace, které mu záchranáři ošetřili na místě. Policisté u tohoto řidiče a místě provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol, při které opakovaně nadýchal hodnoty dosahující téměř dvě promile alkoholu.

Muž byl zadržen a umístěn do policejní cely. Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího vyšetřování kriminalistů z Bruntálu.

Foto dne