Moravskoslezský kraj dá na projekty zlepšující životní prostředí 17 milionů korun

27.12.2016 03:45 Politika 0

Moravskoslezský kraj vyhlásil dva dotační programy na projekty pro zlepšení životního prostředí.

Moravskoslezský kraj dá na projekty zlepšující životní prostředí 17 milionů korun

Ilustrační foto: ČTK

Z rozpočtu na ně vyčlenil 17 milionů korun, řekla mluvčí krajského úřadu Petra Špornová.

První program je určen hlavně na vodohospodářské stavby pro menší obce, které je nejsou schopny hradit ze svých rozpočtů a není na ně možné čerpat dotace. Připraveno pro ně bude celkem 15 milionů korun.

„Může jít například o výstavbu či rekonstrukci kanalizací, vodovodních sítí nebo úpraven pitné vody,“ uvedla náměstkyně hejtmana kraje pro životní prostředí a zemědělství Jarmila Uvírová (ANO).

Žádosti o dotace bude možné podávat od 23. do 31. ledna 2017. Bližší informace k dotačnímu programu jsou uvedeny na elektronické úřední desce krajského úřadu v sekci Dotace.

Další dotační program je zaměřený na podporu aktivit v oblasti udržitelného rozvoje a peníze mohou zájemci získat například na projekty environmentální výchovy.

Kraj má pro žadatele, kteří mohou o dotaci rovněž požádat od 23. do 31. ledna příštího roku, připraveny dva miliony korun.

Přečtěte si více z rubriky "Politika", nebo přejděte na úvodní stranu.

Podobné články

Patriotmagazin.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.