Nejnovější zprávy: Z Magazínu PATRIOT: Baví mě rozjíždět nové projekty Chlapec (11) se vážně zranil na koloběžce. Při pádu mu praskla přilba

Společnost

Mladík (19) zabil bezdomovce a další zapaloval, jde na 23 let do vězení

Krajský soud v Ostravě poslal dnes na 23 let do vězení devatenáctiletého Petra Kolka, který brutálně zbil dva bezdomovce v horní Datyni a v Ostravě-Zábřehu.

Ilustrační foto: Archiv

Jeden na následky zranění zemřel, druhý má doživotní následky. Mladík, který trpí pyrofilním sadismem, navíc několik bezdomovců podpálil a sledoval, jak hoří. V jednom případě zapálený utrpěl vážné popáleniny.

Kolek žil sám jako bezdomovec a v minulosti byl odsouzen za majetkovou trestnou činnost. I dnes byl odsouzen za úvěrový podvod. Za něj a za čtyři žhářské útoky na bezdomovce mu soud uložil šestiletý trest.

"Soud zohlednil, že je diagnostikovaným pyrofilním sadistou, a ačkoliv měl v případě útoků rozpoznávací schopnost zachovánu, ovládací složka byla podstatně snížena právě kvůli zmíněné poruše," uvedl mluvčí soudu Jiří Barč.

Mnohem vyšší, sedmnáctiletý, trest soud mladíkovi uložil za loňské bezdůvodné zbití dvou bezdomovců v Horní Datyni a v Ostravě-Zábřehu. V prvním případě se napadený léčil ze zranění několik měsíců. Letos v únoru ale na následky napadení zemřel.

Druhý napadený utrpěl řadu zlomenin včetně otevřené zlomeniny čelisti i poranění mozku. Léčí se dodnes a je pravděpodobné, že už nikdy nebude soběstačný.

"Obžalovanému navíc soud uložil ochranné sexuologické léčení," uvedl Barč s tím, že odsouzený si bude muset odpykat oba uložené tresty.

Foto dne