Nejnovější zprávy: Slavné výročí: Před 120 lety vyjel z Kopřivnice Präsident! ​MOVE fest je ochutnávka možností, říká ředitelka tanečního festivalu

Byznys

Letišti Mošnov loni vzrostl počet cestujících o čtvrtinu

Letiště Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově na Novojičínsku loni přepravilo 324.116 cestujících, což bylo o 25,5 procenta (65.893 lidí) více než v roce 2016.

Počet odbavených cestujících byl na letišti nejvyšší za posledních devět let. Na nárůstu se nejvíce podíleli cestující na pravidelných linkách a pravidelných sezonních spojích do letních destinací, sdělila Kateřina Pustějovská.

Z Mošnova létají pravidelné linky do Prahy, Londýna, Bergama nedaleko Milána a Dubaje a sezonní charterové lety do turistických oblastí, hlavně do Řecka, Bulharska a Egypta.

Moravskoslezskému kraji, jemuž letiště patří, se loni naopak nepodařilo sehnat žádného zájemce, který by měl zájem provozovat lety do Amsterodamu a Helsinek.

„Nejvíce cestujících bylo přepraveno na lince do Londýna, mezi další nejžádanější destinace patřil Burgas, Milán, Praha a Heraklion,“ uvedla Pustějovská.

Vzrostlo i množství přepraveného nákladu. V roce 2017 bylo z Mošnova přepraveno 5362 tun nákladu, o rok dříve to bylo 4152 tun. Nárůst představuje 29,1 procenta.

„Za velký úspěch považujeme i výsledek hospodaření společnosti, kde se nám podařilo meziročně stáhnout ztrátu z 88 milionů korun na ztrátu cca 15 milionů korun,“ uvedl obchodní ředitel společnosti Letiště Ostrava Stanislav Bujnovský.

Doplnil, že pevně věří, že se podaří otevřít nové letecké spojení.

Počet cestujících loni vzrostl i pražskému Letišti Václava Havla, a to o 17,9 procenta na rekordních 15,415 milionu lidí.

Foto dne