Krajský soud v Ostravě začíná řešit kauzu lobbisty Dědice

5.12.2016 11:06 Politika 0

Krajský soud v Ostravě začne dnes projednávat korupční aféru spojenou s ostravským lobbistou Martinem Dědicem a ostravskými zakázkami. Obžalováno je osm lidí a čtyři firmy.

Krajský soud v Ostravě začíná řešit kauzu lobbisty Dědice

Martin Dědic. Foto: Archiv

Případ souvisí s veřejnými zakázkami ostravského dopravního podniku a městské nemocnice, u kterých je podezření, že je ovlivňoval právě Dědic. S ním spojená společnost podle obvinění zajišťovala firmám vítězství v tendrech a dostávala za to úplatky. Firma čelí podezření, že tak získala 30 milionů korun, příjem úplatků podle policie kryla poradenskou činností.

„Obžalovaní se měli v různém rozsahu a různým způsobem podílet na manipulaci veřejných zakázek, přičemž pomocí vlivu hlavního obžalovaného měla být některým dalším obžalovaným zajištěna výhoda při zadávání veřejných zakázek,“ uvedla mluvčí soudu Lucie Olšarová.

V případě prokázání viny hrozí Dědicovi trest odnětí svobody na pět až 12 let. Ostatním obžalovaným hrozí tresty v rozmezí dva roky až osm let.

Podle dostupných informací měl Dědic zřejmě úzkou vazbu na regionální politiky a ředitele městských společností, například bývalého hejtmana Miroslava Nováka (ČSSD).

Přečtěte si více z rubriky "Politika", nebo přejděte na úvodní stranu.

Podobné články

Patriotmagazin.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.