Nejnovější zprávy: Kofole loni klesly tržby o 0,5 procenta na 6,96 miliardy korun ​Zuzana Pilipčincová je ředitelkou obchodního centra Avion Shopping Park Ostrava

Společnost

Kraj chce ve škole ve Frýdku-Místku vybudovat nové dílny

Moravskoslezský kraj plánuje ve Střední odborné škole ve Frýdku-Místku výstavbu nových dílen pro praktické vyučování.

Měly by být v ulicích Lískovecká a Na Hrázi a jejich vybudování by přišlo na zhruba 207 milionů korun, řekla mluvčí krajského úřadu Petra Špornová.

„V současné době hledáme finanční zdroje na tento projekt. Vzhledem k tomu, že podpora výuky technických oborů patří k našim prioritám, budeme se snažit, aby výstavba začala co nejdříve,“ uvedl náměstek hejtmana Stanislav Folwarczny (ODS).

V současnosti se odborný výcvik ve škole uskutečňuje v nevyhovujících prostorách ve Frýdlantu nad Ostravicí a v areálu v Křižíkově ulici ve Frýdku-Místku.

Nové dílny pro strojírenské obory by měly být v Lískovecké ulici, náklady na jejich stavby mají dosáhnout 126 milionů korun. Dílny pro automobilní a zemědělsko-technické obory s náklady 81 milionů korun pak mají být v ulici Na Hrázi.

Součástí dílen mají být odborné učebny, laboratoře měření a sociální zázemím v dílnách v Lískovecké ulici bude i svářečská škola, kterou využijí žáci strojírenských, automobilních i zemědělských oborů.

„Studiu řemesel se snažíme postupně vrátit jeho prestiž a žákům poskytnout to nejmodernější zázemí pro rozvoj jejich manuální zručnosti, kterou zúročí ve své budoucí práci,“ dodal Folwarczny.

Střední odborná škola ve Frýdku-Místku v současnosti vyučuje 660 žáků ve 12 oborech vzdělání. Kraj připravuje také další podobné projekty, například vybudování dílen ve Střední škole stavební a dřevozpracující Ostrava nebo Střední odborné škole Bruntál.

Foto dne