22/05/2019 Tomáš Svoboda

K trofeji bylo blízko a přece daleko. Baník se Slavií prohrál 0:2

Doposud velmi úspěšná pohárová jízda Baníku skončila finálovou porážkou. Zápas o trofej v Mol Cupu i o vstupenku do Evropy lépe zvládla Slavia Praha, která baníkovce ve středu večer v Olomouci porazila 2:0.

O výhře Pražanů rozhodla především větší útočná aktivita, která vedla k několika nebezpečným střelám i k penaltě, kterou rozhodčí Ardeleanu nařídil ve 35. minutě po kontaktu baníkovského stopera Václava Procházky se slávistou Ngadeem.

Rozhodnutí se zdálo být na první pohled přísné, ale kvůli zatažení za dres zároveň lehce vysvětlitelné.

Slávisty následně poslal do vedení Souček, další nepříjemností byl pro Baník fakt, že za protesty byl vyloučen Milan Baroš, který utkání sledoval z lavičky náhradníků.

Potenciální útočná zbraň tak zůstala mimo hru a tým kouče Bohumila Páníka jako by neměl soupeře čím překvapit.

Nebezpečné byly snad jen pokusy Roberta Hrubého ze závěru první půle a pak ještě střela Daniela Holzera ve chvílích, kdy Baník Slavii ve druhé půli na několik minut zatlačil do defenzivy.

Ligový mistr si ovšem nakonec došel pro vytoužený "double" celkem v pohodě. Vítěznou pojistku na 2:0 přidal v 78. minutě po rychlém brejku Masopust.

Zatímco fotbal se hrál ve středu večer na Andrově stadionu spíše průměrný, vynikající byla divácká kulisa, o kterou se staraly oba fanouškovské tábory.

Převahu však měli baníkovci, kteří obsadili oblíbenou tribunu za jednou z branek i velkou část hlavní tribuny.

Co se týče nadějí na Evropskou ligu, o tu může Baník ještě dál bojovat v lize. V závěrečném kole v Plzni potřebuje uhrát více bodů než Liberec, který čeká derby s Jabloncem.

Pokud se to Ostravanům podaří, skončí v tabulce pátí, a bude je čekat rozhodující kvalifikační duel s vítězem souboje mezi Zlínem a Mladou Boleslaví.