Nejnovější zprávy: Na titulní straně: Pořád jsme na začátku, říká ředitel DOV Petr Koudela Podívejte se, jak budou vypadat nové škodovácké tramvaje pro Ostravu

Společnost

Jedna ze dvou chodkyň sražených na přechodu zemřela

Jedna ze dvou chodkyň, které v úterý srazilo auto na přechodu pro chodce v Jablunkově na Frýdecko-Místecku, po několika hodinách v nemocnici zemřela.

Ilustrační foto: Archiv

Devětapadesátiletý řidič ženy zřejmě přehlédl. Nebyl pod vlivem alkoholu ani návykových látek. Policie případ vyšetřuje jako ublížení na zdraví z nedbalosti. Novinářům to dnes sdělila policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Nehoda se stala před 06:00. Policie už v úterý uvedla, že příčinou nehody mohly být povětrnostní podmínky, kvůli kterým řidič špatně viděl. Byla ještě tma a navíc pršelo a bylo mlhavo.

Řidič, který jel ve směru na Slovensko na přechodu na Mariánském náměstí zřejmě přehlédl dvě ženy ve věku 78 a 79 let. Starší žena utrpěla středně závažná zranění a byla převezena do třinecké nemocnice.

Měla zranění hrudníku a páteře. Druhá žena utrpěla při nehodě závažná poranění hlavy a hrudníku a musela být připojena na přístroj pro umělé zajištění dýchání.

Přes snahu lékařů v nemocnici zemřela.

Foto dne