Janáčkova filharmonie vystoupí se zpěvákem Tomášem Klusem

11.1.2018 05:38 Společnost 0

Janáčkova filharmonie Ostrava vystoupí se zpěvákem Tomášem Klusem a jeho doprovodnou kapelou Cílová skupina.

Janáčkova filharmonie vystoupí se zpěvákem Tomášem Klusem

Tomás Klus. Foto: trebon.cz

K podobným a netradičním koncertům se filharmonie vrací pravidelně. V minulosti už orchestr doprovázel například písničkáře Jaromíra Nohavicu či zpěváka Dana Bártu. O chystaném koncertu informovala mluvčí filharmonie Jana Knižátková.

Společné vystoupení Tomáše Kluse, Cílové skupiny a Janáčkovy filharmonie bude řídit dirigent Jan Kučera. Uskuteční se 2. února ve vyprodané ostravské Multifunkční aule Gong. O aranže jednotlivých písní Kluse se postaral baskytarista kapely Jan Lstibůrek.

„Bude to škola i pro mě, protože se pořád snažím hudebně dovzdělávat,“ řekl k projektu zpěvák, skladatel a kytarista Klus.

V minulosti se podobné ne úplně tradiční počiny filharmonie vždy setkaly s úspěchem. Společně už orchestr vystupoval s Lucií Bílou, kapelou Zrní či s Jaromírem Nohavicou. Doprovodil i Michala Hrůzu a Radůzu.

Koncert sestavený z muzikálových hitů, ve kterém si písně například z muzikálu Jesus Christ Superstar zazpívali protagonisté hlavních rolí Bára Basiková a Dan Bárta, se konal loni.

Přečtěte si více z rubriky "Společnost", nebo přejděte na úvodní stranu.

Podobné články

Patriotmagazin.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.