Jaká regionální rádia posloucháme v kraji? Vedou Čas, Orion a Helax

13.2.2018 08:49 Společnost 0

Poslechovost rozhlasových stanic v Česku se měří pravidelně čtyřikrát do roka.

Jaká regionální rádia posloucháme v kraji? Vedou Čas, Orion a Helax

Ilustrační foto: hellonoise.com

Nejnovější výsledky oblíbenosti rádií u posluchačů byly zveřejněny 7.února a nepřinesly prakticky žádné překvapení: nejposlouchanější stanicí bylo ve 2. pololetí loňského roku u českých posluchačů rádio Impuls, které aktuálně poslouchá 1,028 milionu lidí denně a více než 1,9 milionu posluchačů týdně (v posledních 7 dnech; pozn. autora; zdroj: RadioProjekt 1.7.2017 – 31.12.2017).

V pořadí druhá stanice Evropa 2 hlásí 860 tisíc posluchačů denně a 1,528 milionu týdně, třetí místo obsadil ČRo Radiožurnál s denní poslechovostí 846 tisíc lidí, silnou čtyřku pak uzavírá Frekvence 1, jejíž denní poslechovost byla ve sledovaném období 818 tisíc posluchačů.

A jaká je aktuální poslechovost stanic v Moravskoslezském kraji? Celostátní první čtyřka vládne i na Ostravsku: nejposlouchanější Impuls si denně naladí 125 tisíc obyvatel kraje, ve srovnání s celou republikou je ale v našem regionu Frekvence 1 druhou nejposlouchanější stanicí a Evropa 2 je až na 4. místě.

Zajímavé jsou ale i další příčky, a to se už ke slovu dostávají regionální rozhlasové stanice: rádio Čas si denně na Ostravsku naladí 81 tisíc posluchačů, Hitrádio Orion 79 tisíc posluchačů a rádio Helax 71 tisíc posluchačů. Devítku nejposlouchanějších stanic v moravskoslezském éteru uzavírají rádio Kiss se 49 tisíci „denními“ posluchači a ČRo Ostrava, který si denně naladí 45 tisíc posluchačů.

Oproti posledním výsledkům měření z loňského listopadu zde zaznamenáváme zajímavé přesuny: ještě vloni na podzim čtvrté nejposlouchanější Hitrádio Orion ztratilo 5 tisíc posluchačů a propadlo se až na šestou příčku.

Rádio Kiss pak přišlo ve druhé polovině loňského roku dokonce o 12 tisíc posluchačů. Tento jev může souviset s ukončením vysílání regionální ostravské stanice Kiss Morava, na jejichž frekvencích vysílá od loňského května celoplošné rádio Kiss z pražské centrály.

A tento krok provozovateli rádia zřejmě řada posluchačů z regionu nemůže zapomenout, takže v poslechu volí podobně hudebně naformátovanou a z ostravského studia vysílající stanici Helax. A právě rádio Helax posílilo o 14 tisíc nových posluchačů.

Faktem každopádně zůstává, že v poslechu rádií asi nejsme takoví patrioti, jako například v jižních nebo severozápadních Čechách, kde u posluchačů vítězí regionální stanice Hitrádio Faktor, resp. Hitrádio Dragon: na Ostravsku poslechovosti dlouhodobě kraluje rádio Impuls.

Na druhou stranu je ale třeba dodat, že Impuls je v poslechovosti jedničkou v drtivé většině krajů.

Vít Goršanov

Admin PATRIOT |

Přečtěte si více z rubriky "Společnost", nebo přejděte na úvodní stranu.

Podobné články

Patriotmagazin.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.