Nejnovější zprávy: Ve vlaku cestovala přepravka plná pavouků. Nikdo se k nim nehlásí Konečně! Prostor před Uralem v Zábřehu získá novou tvář

Byznys

Inovačního Oskara získal původem garážový start-up z Kopřivnice

Letošního inovačního Oskara v kategorii Malý a střední podnik získala společnost LumiTRIX s ojedinělým video-mappingovým projektorem pro venkovní použití, který je díky svému technickému, softwarovému i designovému řešení unikátem.

Firma LumiTRIX vznikla v roce 2012 původně v garáži rodinného domku. Parta kamarádů se podílela na vánoční video-mappingové akci a hledala projektor pro venkovní použití. Ten ale nenalezla, a tak padlo rozhodnutí zkonstruovat si projektor vlastní.

Nyní tým mladých odborníků sbírá jedno ocenění za druhým, a to nejen v rámci Moravskoslezského kraje, ale i celé České republiky. Rok 2015 je pro mladou kopřivnickou firmu velice úspěšný, o čemž svědčí i nedáno získané ocenění v rámci soutěže Vodafone Nápad roku nebo 1. místo v soutěži Best Business Kopřivnice, v kategorii Firma 1 – 100 zaměstnanců.

Druhá skončila firma Borcad se sedadlem GENIO

Druhé místo v kategorii Malý a střední podnik získala společnost Borcad cz, a to za unikátní konstrukci sedadla „GENIO“, které nabízí daleko vyšší komfort i pro cestující v regionální dopravě.

Na třetí příčce se umístila společnost ELVAC, a to za inovativní kartu, která zastává spoustu nezbytných funkcí v energetice včetně řízení a ochrany. Díky této inovativní kartě se dají změřit proudy napětí a vyhodnocovat veškeré poruchy na vysokonapěťových vedeních.

Do letošního ročníku soutěže Inovační firma Moravskoslezského kraje 2015 se přihlásilo celkem 20 projektů, 19 z kategorie Malý a střední podnik. Zvláštní ocenění putovalo do společnosti Materiálový a metalurgický výzkum, a to Cena za kontinuální rozvoj výzkumných aktivit v oblasti technologií vývoje nových materiálů a jejich zpracování.

Porota vybírala ze dvaceti inovativních projektů

I letos se do losování mohla zapojit veřejnost a zavolit si tak „svou“ inovační firmu. Vítězem v této kategorii se stala společnost Borcad cz. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo 11. listopadu v podvečerních hodinách v prostorách Nová Karolina Park. Ocenění předával náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Martin Sikora a ředitelka pořádající Agentury pro regionální rozvoj Petra Chovanioková.

„Díky této soutěži poznáváme stále nové firmy, a i přesto, že se do třetího ročníku soutěže přihlásilo „jen“ 20 projektů, kvalita projektů rozhodně neklesá. Pořád zjišťujeme, že v našem kraji je řada inovačních firem s originálními a světovými produkty,“ dodala k soutěži ředitelka ARR Petra Chovanioková.

„Třetí ročník soutěže přinesl další změnu, a tou byla možnost nominace firem. Obchodní partneři, přátelé či známi mohli sami nominovat firmu, kterou dobře znají a považují ji za inovativní. Již teď mohu potvrdit, že i čtvrtý ročník soutěže bude něčím ojedinělý,“ dodal náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Martin Sikora.

Foto dne