17/09/2018 Tomáš Svoboda

Hokejová neděle: Vítkovice přehrály Spartu, Třinec prohrál s Olomoucí

V domácích extraligových premiérách si v neděli vedli lépe hokejisté Vítkovic, kteří porazili Spartu Praha 3:2. Třinec naopak zaváhal, když ztratil dvougólový náskok a s Olomoucí nakonec prohrál 2:3.

Byl to zápas, který začal trochu divoce, tak nějak hodnotili aktéři nedělní dění v Ostravar Aréně, kde se vše podstatné odehrálo již v první třetině.

V tradičně vyhecovaném duelu, který zahájilo slavnostní buly v podání legendárního Františka Černíka, bylo pro hráče těžké krotit emoce, a tak nebylo divu, že hned tři branky padly z přesilových her.

Domácí šli do vedení již v 5. minutě, kdy se trefil Jakub Lev. Hosté srovnali ve 12. minutě v přesilovce trefou Jarůška a vzápětí se strhla přestřelka.

Ve 14. minutě nejprve vrátil Vítkovicím v početní výhodě vedení Jakub Schleiss, na jehož branku již o pár sekund později zareagoval hostující Forman. Stav 2:2 však trval jen do 17. minuty, kdy o výhře domácích, opět v přesilovce, rozhodl nekompromisní ranou Jakub Lev.

Gólů mohlo padnout ještě více, ale promarněné šance nakonec Vítkovice mrzet nemusely. Před více než 7 tisíci fanoušky se jim podařilo zvítězit i ve druhém kole letošní sezóny.

"Hráčům patří obrovský kredit za to, jak obětavě šli za vítězstvím. Jsem rád, že v prvních dvou utkáních jsme potvrdili, že právě hra na hranici sebeobětování je základem naší cesty," uvedl vítkovický trenér Jakub Petr.

Na velké závěry je podle něj příliš brzy. Proto raději svůj komentář doplnil výzvou směrem k fotbalistům Baníku, které v pondělí večer čeká také velký domácí střet s pražskou Spartou.

"V neoficiálním Davis Cupu Ostrava vs. Praha vedeme 1:0. Chtěl bych popřát obrovské štěstí a výhru našim kolegům z Baníku, které určitě přijdeme v hojném počtu podpořit," dodal trenér HC Vítkovice RIDERA.

Dobrý začátek Třinci nestačil

Lepší start do sezóny si určitě představovali Oceláři z Třince, kteří chtěli páteční nezdar ve Zlíně odčinit v neděli doma proti Olomouci.

První třetina jim vyšla výborně. Ve 12. minutě otevřel skóre Lukáš Krajíček, na jehož gól navázal hned za dvě minuty David Cienciala. Bojovná Olomouc se však nevzdala a postupně se propracovala k tříbrankovému obratu.

Ve druhé třetině se o srovnání postarali Kolouch a Káňa. V 51. minutě pak o výhře hostí rozhodl Mráz.

"Určitě jsme takhle nechtěli odstartovat sezonu, nicméně je to pořád teprve začátek. Teď máme před sebou pět utkání venku, musíme hrát každý zápas na sto procent a urvat nějaké body," řekl asistent trenéra Jiří Raszka.

Více o tom, jak obě utkání probíhala, napoví fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Vladimíra Pryčka.