Nejnovější zprávy: Chlapec (11) se vážně zranil na koloběžce. Při pádu mu praskla přilba Výročí: Před 25 lety byly otevřeny lázně v Klimkovicích

Sport

HC VÍTKOVICE RIDERA chce v letošní sezoně oslavit výročí

HC VÍTKOVICE RIDERA představil na oficiální předsezónní tiskové konferenci sportovní i mimosportovní cíle a plány, představil nové dresy a slovo přišlo i na další aktivity.

Foto: Vladimír Pryček

Před čtyři desítky zástupců ostravských i celorepublikových médií předstoupili v pátek zástupci HC VÍTKOVICE RIDERA na tradiční předsezonní tiskové konferenci. Ostravský klub reprezentoval výkonný ředitel a člen představenstva Petr Handl, generální manažer a hlavní trenér Jakub Petr. Generální a titulárního partnera, společnost Ridera, reprezentoval člen představenstva skupiny Ridera Roman Vank.

Právě zástupce hlavního partnera vítkovického klubu se ujal slova jako první.

„Jsme velice rádi, že můžeme své jméno spojovat s vítkovickým hokejem, který patří na přední sportovní místa v Česku. Už dva roky podporujeme Vítkovice z pozice generálního sponzora, celkově je to už mnohem déle a nás těší, že jsme mohli v únoru tohoto roku prezentovat prodloužení naší vzájemné spolupráce minimálně až do roku 2020. Věříme, že i letos bude mužstvo úspěšné a dosáhne v základní části minimálně takových výsledků, jakých dosáhlo v minulé sezoně. V play off bychom si samozřejmě všichni přáli ještě větší úspěchy, čili rádi bychom přešli přes hranici čtvrtfinále. Velice jsme vděční i ostravským fanouškům, že mají zájem o hokej. V minulé sezoně byly návštěvy opravdu výborné a v té nadcházející bychom si přáli, abychom překročili metu sedmi tisíc diváků na zápas. Hlavně, ať vítkovický hokej baví lidi,“ zmínil člen představenstva skupiny Ridera Roman Vank.

Kromě obecných informací vyzdvihl výkonný ředitel klubu Petr Handl i práci s mládeží. „Vítkovický hokej, to není jen A-mužstvo, ale také bezmála tři stovky dětí a mládežníků v našich žákovských, dorosteneckých a juniorských týmech. Jsme rádi, že i díky podpoře Statutárního města Ostravy a Moravskoslezského kraje můžeme vytvářet ty nejlepší podmínky pro výchovu mladých talentů a věříme, že se to i v budoucnu bude jen pozitivně projevovat i ve směru k dospělému hokeji.“

Slovo přišlo i na jubilejní sezonu a výročí 90 let, které vítkovický klub oslaví. „Letošní sezona bude tou, ve které se chceme i ohlížet zpět za naší bohatou historií. Těšíme se, že budeme moci přivítat legendy a zajímavé osobnosti klubu. Že budeme moci prostřednictvím řady akcí připomínat i našim fanouškům naši historii. Jubileum 90 let je pro nás velice významné a v tomto duchu také chceme celou sezonu pojmout, jako oslavu po všech stránkách,“ připomenul Petr Handl.

Sportovní stránku celé věci ve Vítkovicích má samozřejmě na starosti generální manažer a hlavní trenér Jakub Petr. „I my v kabině vnímáme odpovědnost jubilejní sezony a chceme k oslavě 90. výročí klubu přispět nejvíce výkony na ledě a každodenní prací,“ ubezpečil kouč.

„Se skladbou kádru je to jako se stavbou domu. Musíte mít pevné základy. Tedy začnu u brankářů. Jsem velice rád, že se nám podařilo udržet oba naše gólmany a mít tak kvalitní i vyrovnanou dvojici. Samozřejmě jsme vnímali, že Ostravou šly v letním období zvěsti o tom, že by měl Patrik Bartošák náš tým opustit a o to větší radost máme, že se nám jej podařilo udržet a že máme jeho osobu a jeho přístup – absolutně pokaždé prahnout po vítězství – stále v kabině. V obraně došlo opticky k nejvíce změnám. Odešel Karol Sloboda, kterého by typologicky měl nahradit Švéd Erik de la Rose, byť v těchto dnech je ze zdravotních důvodů mimo hru. Přišel Petr Šidlík, uspěl na zkoušce Tomáš Černý. Neočekávanou komplikací se stal odchod Lukáše Kloka. Tomu, i když ve smlouvě neměl klauzuli o odchodu, jsme umožnili odejít do KHL, protože naší filozofií je nebránit hráčům v postupu kariérou. Nejsme a nechceme být přestupní stanicí, ale na druhou stranu nebudeme hráči bránit. Pokud jde o Patrika Urbance, tak ten je nadále členem naší organizace. Vzhledem k minulým sezonám a peripetiím kolem zdravotního stavu jsme ale museli částečně přehodnotit některé věci směrem k němu. Nebyli jsme schopní mu dát takový prostor, jaký by měl mít, proto byl uvolněn. Nakonec zakotvil v našem partnerském klubu, v Porubě. Připomínám, že nejde o farmu, ale o partnerský klub. Zpět k Urbancovi – v současnosti má k nám vyřízeny střídavé starty a není vyloučeno, že s v našem týmu během sezony ukáže. Ostatně stejně tak mají někteří naši hráči vyřízené starty do Chance ligy a budou tedy nastupovat za Porubu,“ rozebral defenzivu svého týmu kouč Petr.

K útoku zmínil. „Pokud jde o útok, tak v něm došlo vlastně jen k doplnění. Myslím, že máme stabilizovaný kádr. V minulé sezoně jsme v základní části skončili čtvrtí, takže ne vše bylo tak špatně, jak by se mohlo po vyřazení nula – čtyři s Kometou ve čtvrtfinále zdát. Chceme pokračovat v práci, kterou jsme začali. Naším cílem bylo obnovit, nebo vylepšit fungující vazby v útoku.“

Samozřejmě všechny zúčastněné nejvíce zajímaly cíle mužstva v nové sezoně. „Naším cílem je především konzistentní výkon. Chceme při nejmenším zopakovat základní část z loňské sezony. To po výsledkové stránce. Po statistické bychom rádi více našich hráčů dostali mezi nejlepší hráče ligy. S tím je spojené to, že bychom chtěli udržet produktivitu, kterou jsme měli v minulé sezoně, stejně tak nízký počet inkasovaných gólů z loňska. Je mi jasné, že všichni chtějí slyšet ambice na umístění. V minulých letech jsem říkal, že chceme být vždy o krůček lepší, než v předešlé sezoně. To platí i nyní. Takže naším cílem je být letos o krok výše, než loni, kdo umí počítat, ten si spočítá, jaký by mohl být náš cíl. Pak samozřejmě pro play off uvidíme, jak to bude. Vím, že to může znít nekonkrétně, ale v této fázi sezony od většiny trenérů asi více neuslyšíte,“ uzavřel Petr.

V otevřené diskuzi se zástupci médií ptali především na výsledkově nepovedenou přípravu: „Výsledkově to byla opravdu naše nejhorší příprava od doby, co jsem u A-mužstva. Na druhou stranu, za to se ale nechci schovávat, tým do zápasů šel v určitém rytmu po určité zátěži. Pro nás je hlavní, že jsme si v přípravě našli určité pozitivní, ale i negativní věci. Našli jsme nové implusy, nové podněty, nové vazby. V tomto ohledu příprava splnila svůj účel,“ přiznal Petr.

Vítkovice i v nové sezoně budou oblékat tři sady dresů. Nechybí tedy ani červená, které ale ovšem letos dominuje tradiční rytíř Vítek. „Je to krásný dres, tradiční znak, připomínka historie klubu a provázanost s dnešní dobou. Platí stejně jako loni, že jde o regulérní druhou sadu tmavých dresů. Letos nám herní řád nařizuje hrát doma ve světlých dresech, takže budeme tmavé využívat venku, ale i doma se najde příležitost se občas ukázat i v těchto krásných červených dresech s rytířem Vítkem,“ prozradil vítkovický GM.

Ostravský klub v květnu přiznal snahu pořádat během sezony zápas pod otevřeným nebem, také na tuto možnost se novináři zeptali. „Samozřejmě naší snahou je dotáhnout tento plán do konce a nabídnout našim fanouškům i fanouškům z celého Česka a klidně i ze zahraničí tento jedinečný zážitek. Ovšem s ohledem na současný vývoj celé situace a interní práci si detaily zatím necháme pro sebe,“ komentoval možnost zápasu Winter Classic Petr Handl.

Fotogalerie

Foto dne