Nejnovější zprávy: Slezské zemské muzeum připomene život a módu v Československu Při nehodě dvou aut museli hasiči vyprostit jednoho zraněného

Byznys

Hanácké železárny a pérovny mění název, v cizině jej neuměli vyslovit

„Původní název byl složitý a pro naše obchodní partnery v zahraničí nevyslovitelný, tudíž neužívaný. Šlo nám zejména o zjednodušení a zkrácení. Zároveň jsme ale zachovali kontinuitu původní zkratky, která se již zažila,“ řekl generální ředitel společnosti Petr Vaněk.

Dceřiná společnost Třineckých železáren – Hanácké železárny a pérovny v Prostějově se od 1. listopadu mění na HŽP. Ostatní údaje společnosti (sídlo, IČ, DIČ, bankovní spojení) zůstávají beze změny.

„Změna obchodního názvu společnosti nemá žádný vliv na práva a závazky, které má společnost vůči svým obchodním partnerům, ani na jejich práva a závazky vůči společnosti. Na již uzavřených smlouvách se nic nemění,“ říká generální ředitel společnosti HŽP Petr Vaněk.

HŽP vyrábí podvozkové pružiny pro železniční a automobilový průmysl tvářením za tepla. Hlavními produkty jsou pružiny šroubové, listové a parabolické. Více než 80 procent produkce putuje na export, zejména do zemí EU. Mezi největší odběratele patří globální společnosti jako Scania, DAF, Iveco, Alstom nebo Tatravagonka.

Tržby za rok 2014 dosáhly ve společnosti HŽP  770 milionů korun, což je nejlepší výsledek za deset let. Firma zaměstnává 280 lidí, zejména z Prostějova a jeho okolí.

Foto dne