Společnost
25/06/2017 Jaroslav Baďura

Fotogalerie: Takhle kroužili v Olešné 24 hodin inline bruslaři

Ve Frýdku- Místku proběhlo Mistrovství ČR v extrémním 24 hodin in-line maratonu dvojic a čtveřic, kterého se mohli zúčastnit i zahraniční závodníci.

Cílem závodu bylo dosažení co možná největšího počtu ujetých okruhů ve stanoveném limitu 24 hodin.

Vytrvalostní maraton se konal na 4 500 m dlouhém okruhu kolem přehrady Olešná. Během závodu bylo možné vidět stovky závodníku závodit v různých kategoriích.

Sport dvojice, Sport čtveřice, Hobby dvojice a Hobby čtveřice, a to v jednotlivých věkových kategoriích.

Start závodu byl v sobotu v jedenáct hodin, závod byl ukončen po uplynutí 24 hodin. Vyhlášení výsledků se uskutečnilo v neděli hodinu po poledni.

Závody pořádal horolezec Libor Uher, který byl vedoucí a zároveň hlavní pořadatel, SK K2 o.s. a Česká asociace extrémních sportů ČAES.

A Libor Uher spolu s Lukášem Pravdou také závod v kategorii Sport dvojice vyhráli, když celý okruh objeli sto čtyřicet šestkrát.

Další výsledky všech kategorií jsou na webu inline24.cz.