Nejnovější zprávy: Americký fotbal ukázal Ostravě tvrdé souboje a radost pražských Black Panthers Na silnici smrti se střetla dvě auta, nehodu jako zázrakem všichni přežili

Společnost

Fotogalerie: Krása modelů, které jsou k nerozeznání od opravdových letadel

Pobeskydský aviatický klub Frýdek-Místek pořádal o tomto víkendu na letišti v Bahně nedaleko Frýdku-Místku setkání modelů letadel, které má již dlouhodobou tradici. Podívejte se, jak krásu modelů zachytil fotoreportér Magazínu PATRIOT Rostislav Recman.

Jako i v minulých letech mohli diváci zhlédnout několik desítek modelů, od jednoduchých sportovních modelů až po akrobatické speciály a makety velkých letadel.

Krásným letem se představil letoun z II. světové války Boeing B-17G o rozpětí 4450 mm, poháněn čtyřmi motory Rotax 25, který si krásnými nízkými průlety získal srdce diváků.

Neméně však zaujalo vystoupení skupiny Grat War Flying Circus, která představila ukázku letecké bitvy z I. světové války s modely letadel o rozpětí kolem 3000 mm a lety jiných modelů letadel.

Samozřejmě nemohli  chybět piloti Výzkumného ústavu Valašského letectva se svými ukázkami soubojů menších modelů letadel z I. světové války.

S úsměvem se zvukovou ukázkou z filmu Vesničko má středisková létaly modely letadel Zlín-37 Čmelák, známé to zemědělské letouny československé výroby.

Fotogalerie

Foto dne