Nejnovější zprávy: Vítkovický fotbal oslaví 100 let exhibicí i utkáním v retro dresech Skvělá zpráva! Hokejové mistrovství světa se v roce 2024 bude hrát i v Ostravě

Společnost

Fotka týdne: Východ slunce nad Beskydami

Magazín PATRIOT přichází s rubrikou, ve které chce dát prostor nejen profesionálním, ale i amatérským fotografům. Ty nejzajímavější snímky každý týden v neděli zveřejníme nejen zde na webu, ale i na facebooku Magazínu PATRIOT.

Před měsícem zvolila redakce Magazínu PATRIOT Fotkou týdne snímek Borise Rennera, který zachytil panorama Lysé hory, industriální a historické Ostravy.

Před třemi týdny redakci Magazínu PATRIOT zaujala nejvíce fotografie Richarda Piskaly z Ostravy, který zaznamenal svítání na Lysé hoře a předminulou Fotkou týdne se stal snímek Petra Šiguta, který zaznamenal noční kapli na Radhošti.

Fotkou minulého týdne se stal snímek Lukáše Stona, který fotografoval vánoční show taneční skupiny Beat up v ostravském Domu kultury Akord.

Fotkou týdne, která se redakci líbila nejvíce v uplynulých sedmi dnech, je snímek Lukáše Podoláka.

„Druhým rokem, a vypadá to, že už natrvalo, jsem se opět vydal podívat se na východ slunce z Lysé hory, jako oslavu štědrovečerního dne. Jelikož už jsem se zrcadlovkou dlouhodobě sžitý, nemohla chybět v mé povinné výbavě a vzal jsem teda foťák s nasazeným objektivem a další foto výbavou s sebou.“

Fotka týdne vznikla na Štědrý den ráno a k výsledku přispěly okolnosti, které se v té době na Lysé hoře vyskytovaly. „Proměnlivá oblačnost, zářící slunečná korona postupující výše nad Malou Fatru, následné plynulé rozjasnění ranní oblohy. To znamená být  připraven s prstem na spoušti a čekat na vhodný okamžik,“ popsal vznik snímku autor Lukáš Podolák.

Fotografie byla exponovaná z ruky, bez použití stativu, na plně manuální režim. „To znamená hlídat si udržitelný čas závěrky, clonu, zvýšit o něco málo expozici do plusových hodnot, ať není fotka ve výsledku tmavá, nejlépe ISO 100, tím se focení stává zajímavějším. Přibleskával  jsem si nasazeným externím bleskem. Po nahrání fotek do PC jsem provedl mírné úpravy v programu, hlavně ořez, zřetelnost,“ dodal autor snímku.

Foto dne