Nejnovější zprávy: Vítkovický fotbal oslaví 100 let exhibicí i utkáním v retro dresech Skvělá zpráva! Hokejové mistrovství světa se v roce 2024 bude hrát i v Ostravě

Společnost

Fotka týdne: Noční mrazivá nálada u kaple na Radhošti

Magazín PATRIOT přichází s rubrikou, ve které chce dát prostor nejen profesionálním, ale i amatérským fotografům. Ty nejzajímavější snímky každý týden v neděli zveřejníme nejen zde na webu, ale i na facebooku Magazínu PATRIOT.

Před měsícem zvolila redakce Magazínu PATRIOT Fotkou týdne snímek Marka Pietoně, který poblíž Milotic nad Opavou hledal starý bunkr, který údajně navštívil Adolf Hitler.

Dalším vítězem se stala fotografie Jana Cehlárika pořízená v Dolní oblasti Vítkovic a fotkou předminulého týdne zvolila redakce Magazínu PATRIOT snimek Borise Rennera, který zachytil panorama Lysé hory, industriální a historické Ostravy.

Minulý týden redakci Magazínu PATRIOT zaujala nejvíce fotografie Richarda Piskaly z Ostravy, který zaznamenal svítání na Lysé hoře.

Nejnovější Fotkou týdne je snímek Petra Šiguta, který vyfotografoval noční kapli na Radhošti. „Snímek vznikl za mrazivé noci na Radhošti, byť je tato kaple hodně fotografována, noční atmosféra jí dodá trochu tajemnosti,“ říká autor snímku.

A jak taková noční fotka vzniká? „Samotná expozice trvala čtyři sekundy, předtím musím dát foťák na stativ, najít vhodnou
kompozici, udělat zkušební snímek, zanadávat si, že je kosa, a je hotovo,“ říká Petr Šigut.

Technická data snímku: objektiv Nikon 14-24mm f/2,8G ED AF-S, ohnisko 14mm, čas 4s.

Foto dne