Fotka týdne: Měsíc na Lysé hoře, Lysá hora na měsíci

16.4.2017 10:01 Společnost 0

Magazín PATRIOT přichází s rubrikou, ve které chce dát prostor nejen profesionálním, ale i amatérským fotografům. Ty nejzajímavější snímky zveřejníme nejen zde na webu, ale i na facebooku Magazínu PATRIOT.

Fotka týdne: Měsíc na Lysé hoře, Lysá hora na měsíci

Foto: Ondra Málek

Redakce Magazínu PATRIOT tentokrát vybrala jako Fotku týdne jednoznačně nejlepší snímek uplynulých sedmi dnů. Autorem fotografie je Ondra Malek.

„Měl jsem už delší dobu záměr vyfotit vrchol Lysé hory s měsícem v úplňku těsně po jeho východu. K tomu bylo třeba najít vhodné místo, spočítat si čas výskytu měsíce přesně za vysílačem, úhel nad horizontem a vhodnou vzdálenost tak, aby byl vysílač ještě osvícen zapadajícím sluncem a samozřejmě, aby bylo jasno,“ popsal plány na ne zcela obvyklou fotografii autor.

Takové místo nakonec našel na svazích Ondřejníku. „V neděli jsem si vytipovaná místa prošel, abych si přes aplikaci Photopills ověřil, odkud to bude nejlepší. A v pondělí po práci jsem šel už téměř na jistotu a doufal, že se mi záběr povede,“ uvedl Ondra Malek.

Když pak zpoza severní sjezdovky začal nesměle vykukovat měsíc, věděl jsem, že stojím přesně. Člověk by ani neřekl, jak rychle se pohybuje. Záběr o vteřinu dřív a o vteřinu později už je mimo střed. Hned jsem věděl, že to vyšlo a veškeré plánování stálo za to,“ dodal autor snímku.

Jaroslav Baďura |

Přečtěte si více z rubriky "Společnost", nebo přejděte na úvodní stranu.

Podobné články

Patriotmagazin.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.