Nejnovější zprávy: ​Umělci z našeho kraje obdrží v dubnu výroční Ceny Jantar. Víme, jak ceny vypadají! U nás si vyrobíte cokoli, třeba i vlastní domek, říká ředitel Fajne dílny

Společnost

Fotka týdne: Měsíc na Lysé hoře, Lysá hora na měsíci

Magazín PATRIOT přichází s rubrikou, ve které chce dát prostor nejen profesionálním, ale i amatérským fotografům. Ty nejzajímavější snímky zveřejníme nejen zde na webu, ale i na facebooku Magazínu PATRIOT.

Redakce Magazínu PATRIOT tentokrát vybrala jako Fotku týdne jednoznačně nejlepší snímek uplynulých sedmi dnů. Autorem fotografie je Ondra Malek.

„Měl jsem už delší dobu záměr vyfotit vrchol Lysé hory s měsícem v úplňku těsně po jeho východu. K tomu bylo třeba najít vhodné místo, spočítat si čas výskytu měsíce přesně za vysílačem, úhel nad horizontem a vhodnou vzdálenost tak, aby byl vysílač ještě osvícen zapadajícím sluncem a samozřejmě, aby bylo jasno,“ popsal plány na ne zcela obvyklou fotografii autor.

Takové místo nakonec našel na svazích Ondřejníku. „V neděli jsem si vytipovaná místa prošel, abych si přes aplikaci Photopills ověřil, odkud to bude nejlepší. A v pondělí po práci jsem šel už téměř na jistotu a doufal, že se mi záběr povede,“ uvedl Ondra Malek.

Když pak zpoza severní sjezdovky začal nesměle vykukovat měsíc, věděl jsem, že stojím přesně. Člověk by ani neřekl, jak rychle se pohybuje. Záběr o vteřinu dřív a o vteřinu později už je mimo střed. Hned jsem věděl, že to vyšlo a veškeré plánování stálo za to,“ dodal autor snímku.

Foto dne