16/05/2018 Tomáš Svoboda

Fanoušci super, fotbal nic moc. I tak si Opava finiš sezóny užívá

Měla to být velká oslava čerstvého postupu mezi elitu, ale nakonec to vyšlo jen částečně. Fotbalistům SFC Opava se povedlo ve středečním duelu 28. kola druhé ligy doma uhrát pouze remízu 1:1 s Příbramí.

Vyprodaný stadion se tak nechtěně stal svědkem postupových oslav soupeře, kterému bod stačil k uhájení aktuálně druhé postupové pozice. Výborná kulisa byla zřejmě největším pozitivem duelu dvou nejlepších celků soutěže.

"To je ale důvod, proč jsem tak rozzlobený. Chtěli jsme si společně zažít euforii a my jsme dovolili, že tady slaví Příbram. Fanouškům patří obrovský dík. Máme je fantastické. Kéž bychom se jim tentokrát vyrovnali,“ uvedl opavský trenér Roman Skuhravý.

Náročného šéfa nazlobil hlavně výkon v prvním poločase, kdy hráči měli evidentně problém vyrovnat se s tím, že už mají své jisté. Historický postup, který si zajistili o víkendu remízou na hřišti Olympie Praha, je nezdravě uspokojil.

"Byl to klasický obrázek českého hráče. Pokud může polevit, poleví. Na kluky se hrozně zlobím. Samozřejmě mě to ale přejde,“ řekl Skuhravý, který se nijak netají tím, že chce druhou ligu vyhrát.

Proto o přestávce rozpoutal v kabině bouřku, která měla svůj efekt. Opavané šli díky brance v posledních týdnech velmi produktivního útočníka Davida Puškáče ve 48. minutě do vedení. Jenže Příbram dokázala o několik minut později vyrovnat.

„Ve druhém poločase jsme měli víc šancí než soupeř. Z naší strany to ale bylo upachtěné utkání. Příbrami gratuluji k postupu,“ dodal ambiciózní trenér, kterého mrzelo rovněž zbytečné vyloučení Joela Kayamby, který se poroučel ze hřiště společně s hostujícím Skácelem.

Více o průběhu duelu, který na opavském Městském stadionu sledovalo bezmála 6 500 fanoušků, napoví velká galerie reportéra Magazínu PATRIOT Vladimíra Pryčka.