Nejnovější zprávy: Dračí lodě na Hartě a Nohavica v Porubě. Zveme na Top 10 akcí tohoto týdne! Ve Frenštátě se skákalo na počest Jiřího Rašky. Memoriál má zvuk nejen u místních

Sport

​Extraligoví volejbalisté Ostravy zakončili úspěšnou sezonu bronzem!

Volejbalisté Ostravy, kteří si z prvního souboje s Kladnem přivezli těsné a cenné vítězství 3:2, proměnili hned první domácí šanci a získali bronzové medaile pro třetí nejlepší tým volejbalové extraligy.

Foto: Jaroslav Obsadný

V domácím utkání se mohli, vedle skvělé podpory téměř tisícovky fanoušků, opřít zejména o skvělý a účinný servis. Do prvního setu domácí hráči vstoupili lehce nervózně, proto prvních šest míčů znamenalo vedení hostů v poměru 4:2, ale poté domácí přitlačili, ukázali své sebevědomí a kolektivní sílu, urvali koncovku setu pro sebe a zvítězili 25:21.

Počátek druhého setu byl o poznání vyrovnanější, teprve v prostřední pasáži si Ostrava vypracovala komfortní náskok, který ještě narostl ve chvíli, kdy soustředěně hrající Janků zaznamenal čisté eso. Domácí pak dostali hosty pod tlak, přinutili je k chybám v útoku a díky pozorné obraně v poli i na síti zvítězili rozdílem tří bodů.

Bouřící ochozy hnaly volejbalisty VK Ostrava do třetího setu, ve kterém hned v úvodu vynikl svým skvělým blokem zkušený Václav Kotas a hosté znatelně znervózněli a kupili chyby.

Zato domácí v čele s opět skvěle servírujícím i útočícím Dvořákem neztratili rytmus, místy si vybudovali až osmibodový náskok a v posledním setu nakonec zvítězili 25:19!

Bouřlivé oslavy tak mohly propuknout naplno! Ačkoliv to v průběhu sezony vypadalo všelijak, Ostravané se v závěru prezentovali skvělými výkony, bojovnou kolektivní hrou a stali se tak nejpříjemnějším překvapením letošního play-off extraligy mužů.

Jan David (kapitán VK Ostrava): „Jsme rádi, jak sezóna parádně pro nás končí. I když to vypadalo, že budeme vůbec bojovat o účast v play-off, nakonec jsme se dostali po základní části do první čtyřky a vyřadili obhájce titulu z Karlovarska. Pak nám sice velmi kvalitní celek z Českých Budějovic zatarasil cestu do finále, ale sérii o bronz jsme po vynikajících výkonech zvládli. Je to vynikající a já děkuji klukům z týmu za celou úžasnou sezonu.“

Jan Václavík (trenér VK Ostrava): „Podali jsme nejsoustředěnější výkon ze všech zápasů, v nichž jsme bojovali o medaile. Klobouk dolů před mými hráči, jak doma ten druhý důležitý a rozhodující krok pro zisk bronzu zvládli. Byli jsme dnes lepší než Kladno a zaslouženě vyhráli.“

Milan Fortuník (trenér Kladno volejbal cz): „Vyráběli jsme laciné chyby. Ostrava byla hladovější po výhře a doma před svými fanoušky také výborně podávala. My jsme dnes byli pozadu a musím Ostravě jen pogratulovat k zaslouženému zisku třetího místa.“

Foto dne