09/03/2018 Tomáš Svoboda

Drsná kanonáda. Vítkovice vstoupily do jara prohrou 3:5 se Žižkovem

Góly posil Libora Žondry a Davida Paška jim nejprve zajistily těsné vedení, ale to bylo fotbalistům Vítkovic nakonec málo. V úvodním domácím zápase jarní části sezóny prohráli po divokém průběhu s Viktorií Žižkov 3:5.

V pátek večer se jim tak nepodařila odveta za podzimní debakl na Žižkově v poměru 0:5. Pražský tým, za který hrají ex-ligisté jako Ondřej Švejdík, Pavel Košťál, Patrik Dressler či David Štípek, je drsně vytrestal i podruhé v sezóně.

Trenér Ludevít Grmela do jarní premiéry nasadil kromě Žondry a Paška také další zimní posilu, a to mladého brankáře Františka Chmiela, který přišel na hostování z Baníku. I on by si zcela jistě uměl představit o dost klidnější start náročných bojů o záchranu, než jaký byl na Městském stadionu k vidění.

Vítkovice přitom začaly dobře a do vedení šly už v 9. minutě poté, co se před brankou hostí prosadil pohotově reagující Žondra. Žižkov ovšem zvýšil aktivitu a po chybě domácí obrany vyrovnal ve 24. minutě trefou Kuchty.

Zkušený záložník Pašek sice o deset minut později vrátil domácím vedení, ale pak už si patent na rozhodující momenty přivlastnili hráči soupeře. Těsně před půlí srovnal na 2:2 nebezpečný Batioja a pět minut po přestávce poslal Žižkov poprvé do vedení kapitán Podrazký. Chmiel byl proti jeho střele do šibenice bezmocný.

Bezmála 600 fanoušků pak litovalo promarněných šancí střídajícího Vladimíra Mišinského a vytáhlého Žondry, proti kterému dobře zakročil hostující gólman Hrubeš. A tak se opět děly věci na druhé straně hřiště, kde v 74. minutě zvýšil náskok Viktorky Podrazký, který proměnil penaltu nařízenou po faulu na Batioju.

Krutou produktivitu Žižkova potvrdil v 81. minutě svým druhým gólem z brejku útočník Kuchta. Prohru Vítkovic v závěru aspoň trochu korigoval střídající Martin Bzirský.

Výsledek 3:5 se mohl líbit jedině nezaujatým divákům. Vítkovičtí, kteří klesli na 15. místo tabulky, naopak budou mít o čem přemýšlet. Další zápas je čeká příští sobotu na hřišti silných Pardubic.