Čtyři dívky a jeden mladík vážně zraněni při noční dopravní nehodě

9.12.2017 11:09 Společnost 0

Zdravotnická záchranná služba zasahovala v noci z pátku na sobotu u vážné dopravní nehody na Karvinsku.

Čtyři dívky a jeden mladík vážně zraněni při noční dopravní nehodě

Ilustrační foto: Záchranáři

Devátého prosince po druhé hodině ranní přijalo krajské operační středisko záchranné služby informaci o havárii osobního automobilu, který havaroval u obce Horní Bludovice.

Na místě události zasahovaly čtyři posádky ze stanovišť záchranné služba v Havířově a Nošovicích.

Záchranáři ošetřili celkem pět pacientů. Všichni byli při vědomí, některé však bylo nutno z havarovaného vozidla vyprošťovat.

„Osobní automobil vyjel mimo komunikaci, převrátil se na bok a zůstal opřený o strom. Celkem v něm cestovalo pět osob, dva lidé zůstali po nehodě uvnitř. Zasahující hasiči je postupně dostali ven přes páté dveře a předali je záchranné službě,“ uvedl mluvčí hasičů Jakub Kozák.

„Pacientkami byly čtyři dívky ve věku sedmnáct až devatenáct let. Dvě z nich utrpěly poranění páteře a musely být transportovány na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice, další dvě pak byly ošetřeny se středně závažným poraněním hlavy a záchranáři je předali k dalšímu ošetření na chirurgické ambulanci nemocnice Havířov,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Dvacetiletý muž byl zraněn v oblasti zad a horní končetiny a také on byl po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče přepraven do havířovské nemocnice.

Jaroslav Baďura |

Přečtěte si více z rubriky "Společnost", nebo přejděte na úvodní stranu.

Podobné články

Patriotmagazin.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.