Nejnovější zprávy: ​Umělci z našeho kraje obdrží v dubnu výroční Ceny Jantar. Víme, jak ceny vypadají! U nás si vyrobíte cokoli, třeba i vlastní domek, říká ředitel Fajne dílny

Společnost

Císařský důstojník, Švejk i rudoarmějec. Ostravská dílna šije dobové uniformy pro celý svět

O nevelké šicí dílně ukrtyé v bývalé administrativní budově v Ostravě-Martinově možná ještě pořád málokdo ví. Ale nadšenci po celém světě, kteří se několikrát za rok oblečou do parádní historické uniformy a jdou na přehlídku nebo do "bitvy", ostravskou dílnu Textiler dobře znají.

Majitelka dílny Denisa Tichá se o látky a tvorbu zajímala už nějakou dobu, jenže šlo o oblékání sportovní a současné. Pak ji oslovil kamarád, zda by mu dokázala ušít kopii vojenské uniformy rudoarmějce – tak to všechno začalo.

Dnes Textiler šije uniformy pro kluby vojenské historie, muzea, natáčení filmů, divadla… „Miluju výzvy a právě úkol ušít naprosto přesnou uniformu rudoarmějce nebo císařského vojáka stály na začátku úspěchu firmy Textiler,“ říká Denisa Tichá.

Její výrobky jsou na všech kontinentech, spolu s dalšími firmami je schopna dodat zájemcům kompletní uniformy včetně čepic, pásků, bot a dalších doplňků…

Velký rozhovor doprovázený řadou unikátních fotografií a kreseb z knihy, kterou Denisa Tichá vydala před několika týdny, si můžete přečíst v novém vydání tištěného Magazínu PATRIOT.

Jednotlivý výtisk nebo výhodné předplatné na celý rok si můžete objednat zde, můžete si také napsat o zaslání magazínu na: info@patriotmagazin.cz.

Foto dne