Nejnovější zprávy: Na Majálesu Ostrava 2019 ​vystoupí také Mig 21 a Ben Cristovao! ​Na Landeku opět fárá koník Ferdinand, připomíná osudy pomocníků havířů

Sport

České století. Podívejte se, jak si fanoušci Baníku připomněli sto let republiky

Hned několik choreografií na téma 100 let od vzniku Československa bylo v sobotu k vidění na ostravském Městském stadionu. Fanoušci Baníku si pro utkání s Plzní připravili originální připomínku národní historie.

České století, choreografie fanoušků Baníku připomíná 100 let od vzniku Československa (Foto: Lukáš Ston)

To nejpůsobivější přišlo během nástupu obou týmů na hrací plochu. Za zpěvu národní hymny se na ochozech objevilo velkoformátové choreo s nápisem České století.

Vyobrazen na něm byl spisovatel Karel Čapek jakožto stvořitel slova robot, dále postavy legionářů, symbol odporu proti sovětské okupaci Jan Palach a písničkář Karel Kryl.

Jedním z detailů bylo například použití loga kopřivnické automobilky Tatra či připomínka velkých sportovních úspěchů na fotbalovém Euru 1996 a na olympijském hokejovém turnaji v Naganu 1998.

Co se týče samotných aktérů duelu, ve kterém byla o gól šťastnější Plzeň, ti před utkáním společně zapozóvali u výročního transparentu s trikolórou.

Fanoušci si pak další "optické produkce" nechali na průběh zápasu, kdy sektor ultras zaplnily nejen české vlajky.

Fotogalerie

Foto dne