Nejnovější zprávy: Gastronom Dvořáček otevřel v centru Ostravy novou restauraci ​Ukrajinský festival přiveze do Ostravy lvovské drahokamy i oceňovaný dokument

Byznys

​Bolatický Conrop otevřel nový závod - v Trebišově získá práci 220 lidí

Přes dvě stě zaměstnanců najde postupně uplatnění v novém závodě české společnosti Conrop, s.r.o. v Trebišově na východě Slovenska.

Foto: Conrop

Výroba velkoobjemových vaků používaných pro přepravu a uskladnění sypkých materiálů ve stavebnictví, chemickém nebo potravinářském průmyslu tam běží od července letošního roku.

Závod nyní zaměstnává 50 pracovníků. Počet lidí i směn se bude rozšiřovat tak, aby na konci příštího roku v trebišovském Conropu pracovalo cílových 220 zaměstnanců.

Společnost Conrop, člen skupiny BR Group a.s., má v současné době pět výrobních závodů, které se nacházejí výhradně v Evropě. Slavnostní otevření druhého slovenského a celkově již šestého provozu se v Trebišově uskutečnilo za účasti místopředsedy Vlády Slovenské republiky Richarda Rašiho, ministra hospodářství Petera Žigy a zástupců top managementu skupiny BR Group a.s.

„Pro Trebišov jsme se rozhodli z několika důvodů. Jednak máme velmi dobré zkušenosti s fungováním závodu Conrop v Brezně a také proto, že se v okolí Trebišova nacházejí střední školy zaměřené na textilní průmysl. Důležitým faktorem byly i možnosti zdejšího trhu práce a vstřícnost ke spolupráci ze strany příslušných státních institucí zaměřených na plnění vládních programů podpory zaměstnanosti v tomto regionu,“ řekl majitel skupiny BR Group Rudolf Bochenek.

Závod společnosti Conrop se nachází ve zrekonstruované hale, která kdysi patřila podniku SAD Trebišov. Česká firma zde do strojního zařízení postupně investuje přibližně 20 milionů korun.

Do budoucna se počítá s rozšiřováním stávajícího výrobního programu o tzv. extra čisté vaky pro nejnáročnější evropské zákazníky z potravinářství nebo farmacie (např. Danone, Nestlé). To by znamenalo další investici ve výši 22 milionů korun.

„Jsme velmi rádi, že se skupina BR Group rozhodla pro takto významnou investici v našem regionu, který se dlouhodobě potýká s vysokou nezaměstnaností. Očekáváme, že závod společnosti Conrop, v němž najdou práci stovky lidí, přispěje také k rozvoji dalších služeb a ke zlepšení životní úrovně obyvatel Trebišova i jeho okolí,“ dodal při příležitosti otevření závodu primátor Trebišova Marek Čižmár.

Firma Conrop vloni dosáhla konsolidovaných tržeb ve výši 442 milionů Kč (asi 17,3 milionů euro), má výrobní kapacitu 150 000 kusů vaků měsíčně a zaměstnává téměř 400 pracovníků. Závod v Trebišově plánuje od příštího roku vyrábět až 600 tisíc vaků ročně.

O společnosti

Firma CONROP, s.r.o. vznikla fúzí se společností LANEX Packaging s.r.o. k 1. 1. 2013. Předmětem podnikání CONROP, s.r.o. je výroba, vývoj a prodej flexibilních obalů (velkoobjemových vaků), které slouží k balení, manipulaci a transportu zejména sypkých a tekutých hmot, například ve stavebnictví, chemickém nebo potravinářském průmyslu.

Sídlem společnosti jsou Bolatice, výrobní provozovny jsou dislokovány výhradně v Evropě. CONROP, s.r.o. působí celosvětově, přes 90 % tržeb je realizováno exportem do více než 20 zemí světa.

Foto dne