Nejnovější zprávy: Chlapec (11) se vážně zranil na koloběžce. Při pádu mu praskla přilba Výročí: Před 25 lety byly otevřeny lázně v Klimkovicích

Sport

Bazaly se mění v hromady sutin a šrotu

Smutnou fází zvanou demolice začala v minulých dnech přestavba fotbalového stadionu Bazaly v Ostravě.

Na Bazalech pokračují demoliční práce (Foto: Tomáš Svoboda)

Těžká stavební technika se postupně zakusuje do konstrukcí hlavní tribuny a ochozů pod hodinami, které se nenavrátně mění v hromadu sutin, šrotu a prachu.

Zmizely už také vstupy nad horními ochozy a úpravami prochází i přilehlý areál tréninkového hřiště.

Dřívější chlouba fotbalistů Baníku, kteří na Bazalech hrávali v letech 1959 až 2015, projde v následujících zhruba čtrnácti měsících rozsáhlou modernizací do podoby tréninkového centra pro mladé hráče.

Když stadion během pondělního dopoledne obcházíme, rozhodně nejsme sami, kdo je zvědav na průběh stavebních prací.

"Člověka to bolí u srdce, když vidí, jak se Bazaly ztrácí před očima. Ale zase je dobře, že to bude dál fungovat pro fotbal," říká starší muž, se kterým jsme se potkali na nejlepší vyhlídce u mostu nad zastávkou Jaklovecká.

"Jdeme se taky podívat, jak mizí kus historie," hlásí další chlapík, který přistavil s autem na kraji silnice a vydal se přímo k nám.

Takových zastavení ještě bude. Staré Bazaly totiž znamenaly pro Ostravu, a hlavně fanoušky Baníku, hodně.

Klasický pohled na stadion s hlavní tribunou už v podstatě vzal za své a definitivně se tak stane v průběhu dalších dní po vybourání vnitřních stěn a vyzdívek.

Dělníci sice přiznávají, že likvidace masivní ocelové konstrukce bude dost náročná, ale ani ona nakonec síle demoličních strojů neodolá.

Fotogalerie

Foto dne