Společnost
08/10/2017 Admin PATRIOT

Baňky si hladce poradily v městském derby se Slovanem Ostrava

Sobotní ráno se neslo v chladivém duchu, slunce ne a ne proniknout přes šedivou vrstvu mračen a zatímco se běžní občané spíše vyhrabávali z pod peřin, kmitaly již hráčky Baníku Ostrava a Slovanu Ostrava po travnatém pažitu radvanického hřiště.

Další z městských derby MSDŽ – A postavilo proti sobě v minulé sezóně ze druhé ligy sestupivší Baňky a v tabulce na posledním místě krčící se Slovan.

Zatímco domácí hráčky v bílých dresech pomalu rozpohýbovávají svůj motor na plné obrátky a možná se s Havířovem budou prát o prvenství v lize, chtěly hostojící ženy zapomenout na předchozí vysokou porážku s Vítkovicemi 1:8.

Týmy se zpočátku prezentovaly spíše vyrovnanou hrou a náznaky šancí se střídaly na obou stranách. Prvně udeřily domácí ženy v 8. minutě trefou Terezy Sobkové, hostující Slovan sice tahal spoustu šancí po křídlech, jenže k finálnímu zakončení míval daleko.

A když vstřelil branku po rohovém kopu, radovala se Káňová zbytečně, gól nemohl být uznán. Mezitím se roztrhala mračna a příliv slunce jakoby nabudil fotbalistky Baníku k větší aktivitě.

Během necelých deseti minut se postupně trefily Zoe Krettková, Émie Lapierre a Tereza Chylová, a bylo de facto vymalováno. Čtyřgólové vedení do šaten poznamenalo zbývající průběh utkání.

Do druhé půle vstoupil Slovan sice agilně, Kotásková se hned dvakrát řítila sama na strážkyni kasy Havrlantovou, ale ani jednou svou sokyni nepřelstila.

Na druhé straně se hned  z první akce urodil gól, Tereza Sobková dloubáčkem vykouzlila úsměv na domácí straně. A když hostující Urbančíková orazítkovala po přímáku jen břevno, bylo více než jasné, že v sobotu si tři body přípíší Baňky.

Před zraky hrstky domácích fanoušků se do několika slibných šancí dostala kanadská Lapierre, agilní Peterková a i vystřídavší Majkútová. O šestou branku utkání a zároveň zkompletovaný hattrick se postarala Tereza Sobková, sedm minut před koncem mače přidala svou druhou trefu Émie Lapierre a na konečných 8:0 uzavřela Klára Peterková.

Baník Ostrava se tak v nekompletní tabulce vyšvihl na průběžnou druhou pozici, výsledkově trápící se Slovan tak stále čeká na první letošní body.

A o městské derby nebude nouze ani o následujím víkendu, ženy Vítkovic vyzvou právě Baník Ostrava a dá se čekat vyrovnaná bitva. To domácí Slovan vyzve prozatím stoprocentní Havířov.

FC Baník Ostrava – TJ Slovan Ostrava 8:0 (4:0)

Branky: 8., 54. a 67. Sobková, 31. a 83. Lapierre, 29. Krettková, 39. Chylová, 87. Peterková

Sestava Baníku Ostrava: Havrlantová – Lapierre, Witová, Jarošová, Peterková, Sobková, Musialová, Krettková, Kremserová, Klimčáková, Šprincová
Náhradnice: Šprinclová, Baklíková, Majkútová, Chylová

Sestava Slovanu Ostrava: Vinklerová – Kožušníková, Urbančíková, Kotasková, Zahnašová, Brudná, Mátéffyová, Valušková, Gerčáková, Kaňová, Vilímková
Náhradnice: Kubicová

ŽK: 35. Jarošová – 81. Vilímková