ANO povede v kraji do voleb hejtman Vondrák, kandiduje i Juchelka

13.5.2017 09:58 Politika 1

Hnutí ANO povede v Moravskoslezském kraji do sněmovních voleb hejtman Ivo Vondrák. Účastníci krajského sněmu hnutí se na tom shodli jednomyslně, řekl Ivo Vondrák.

ANO povede v kraji do voleb hejtman Vondrák, kandiduje i Juchelka

Ivo Vondrák. Foto: VŠB-TUO

Za úspěch by současný hejtman považoval, kdyby se za hnutí v kraji dostalo do sněmovny osm poslanců, nyní jich tam má pět.

„Těch osm by bylo něco, s čím bychom byli spokojeni. To je reálný odhad, ale chceme samozřejmě mít co nejvíc hlasů,“ řekl Vondrák. Před čtyřmi lety získalo ANO v kraji 18,07 procenta hlasů.

Osmapadesátiletý Vondrák stojí v čele kraje od loňského podzimu, předtím byl šest let rektorem Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava. Kdyby se do dolní komory dostal, zůstal by i hejtmanem.

„Využiju tu funkci k hájení našich zájmů v rámci Poslanecké sněmovny. Ten náš hlas tam není dostatečně slyšet, takže to bych bral za svůj cíl,“ řekl Vondrák.

Na druhém místě kandidátky bude krajský předseda hnutí a náměstek havířovské primátorky Josef Bělica a na třetím moderátor Aleš Juchelka.

Na čtvrté pozici bude kandidovat majitel společnosti Brano Group Pavel Juříček a na páté zdravotní sestra a bohumínská zastupitelka Andrea Babišová, která ovšem není podle Vondráka nijak spřízněna s šéfem ANO Andrejem Babišem.

Přečtěte si více z rubriky "Politika", nebo přejděte na úvodní stranu.

Podobné články

  • Ida Ka

    Podle toho,co jste udělali ve Frýdku-Místku jste pro mě nevolitelnou stranou.Ty nejhorší z nejhorších jste vybrali a slušné a pracovité lidi jste odstavili.Hořínek,Míček,Ryška,Šimoňáková?

Patriotmagazin.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.