Opavské Café Kramer: Tady by tak krásně chutnalo dobré kafe…

22.4.2016 01:21 Společnost 0

Magazín PATRIOT a baristka Lucie Nadymáčková společně testují kavárny na Moravě a ve Slezsku. Každý týden přinášíme reportáž z jedné kavárny. Opavská kavárna Café Kramer získala v pětibodové stupnici, kdy pět bodů je absolutorium, tři body.

Opavské Café Kramer: Tady by tak krásně chutnalo dobré kafe…

Foto: Magazín PATRIOT - Jaroslav Baďura

O projektu reportážních testů nejen ostravských kaváren, jeho důvodech a filozofii si mohou čtenáři Magazínu PATRIOT přečíst zde. Magazín PATRIOT oslovil k testování ostravskou baristku Lucii Nadymáčkovou, více o ní najdete na – www.coffeecoach.cz.

Úplně první hodnocenou kavárnou byla kavárna Atlantik. Druhou hodnocenou kavárnou byla ostravská Pražírna Trieste.

Zavítali jsme také do Poruby, kde jsme navštívili kavárnu Café la fée. Hodnocení se dočkalo také Industrial Cafe. Otestovali jsme i Minikino kavárnu a minulý týden jsme si zašli na reportáž do kavárny Na kávičku v Ostravě-Porubě.

První kavárnou, která získala pět bodů z pěti, byla Ostravanka U Černého stromu, která však vystoupila z rodiny Ostravanek a působí už samostatně jako kavárna U Černého stromu.

Magazín PATRIOT vyrazil konečně za kávou také mimo Ostravu – otestovali jsme hned několik opavských kaváren a tak jste si mohli přečíst hodnocení opavského Café Restaurantu Mincovna. Minulý týden jsme se vrátili do Ostravy, kde jsme testovali novější a zajímavou kavárnu Pikolo kafé.

Foto: Magazín PATRIOT - Jaroslav Baďura

Foto: Magazín PATRIOT – Jaroslav Baďura

Opavskou kavárnu Kramer na Horním náměstí nepřehlédnete. V létě je venku velká zahrádka, interiér zaujme milovníky bytelného a poctivého nábytku evokujícího první republiku.

Foto: Magazín PATRIOT - Jaroslav Baďura

Foto: Magazín PATRIOT – Jaroslav Baďura

Kavárna má zajímavé členění, jsou tu místa pro jednání u stolu, ale i pohodlné kožené sedačky pro nezávazné „rozvalení se“ a klábosení. Část kavárny je určená kuřákům.

Sedáme si tak, že máme celou kavárnu jako na dlani. Jen na kávovar, z důvodu vysokého baru, není bohužel pořádně vidět. Slyšíme však všechno a Lucčin vycvičený sluch už dokáže odhalit, jak se káva pro nás i ostatní hosty chystá… Přichází přívětivá slečna a bez problému a diskuzí nad velikostí nápoje si objednáváme.

Bodová stupnice

  • 1 bod – Už nikdy více
  • 2 body – Není to úplný propadák
  • 3 body – Neurazí, ale ani ničím nepřekvapí
  • 4 body – Skoro dokonalé, ale…
  • 5 bodů – Wow!!!

 

Objednáváme si espresso a cappuccino – tahle dvojice nám bude dělat společnost při všech testech. „Na těchto dvou nápojích lze poznat, jak pracuje obsluha a co o kávě ví,“ říká Lucie Nadymáčková.

„Při pohledu na kávovar zjišťuji, že společně s tryskou na mléko jeví známky čistoty. Dostalo se mi však už několik zklamání v podobě opětovného neočištění páky a neodpuštění vody. Začínám být z toho už trochu smutná. V kraji si opravdu jen pár podniků drží skutečně správnou kvalitu přípravy. O surovinách nemluvě. Ráda bych rozdávala více hodnocení za pět bodů, ale při těchto neustále se opakujících chybách jsou to pak známky spíše nižšího řádu,“ vysvětluje Lucie, než nám donesou kávu, proč zatím z devíti testovaných kaváren dostala plných pět bodů jen jedna.

Slovníček pojmů

Crema – pěna na espressu, má v ideálním případě mít „tygrování“ v odstínech tmavší a světlé hnědé barvy. Když pěnu odsunete lžičkou, vrátí se zpět a znovu pokryje hladinu šálku.
Objem – u espressa by měl být objem kávy od 25 do 35 mililitrů.
Extrakce – laicky řečeno – doba, po kterou teče espresso z páky kávovaru – ideální je dvacet až třicet sekund.
Pěna cappuccina – jde o mikropěnu krémové struktury o výšce zhruba jeden centimetr, správně jen po okraj šálku, ne kopec na něm.
Latte art – snaha o vytvoření obrazce v pěně cappuccina.

A jak se zdá, Kramer se k ní nepřidá. „Délku extrakce espressa jsem bohužel nezahlédla, ale když mi přistálo na stole, objem prozradil své. Množství kávy v šálku bylo větší a chuť vodovější. Dedukuji podextrahované espresso. Jednoduše, espresso teklo příliš rychle. Toto se dá napravit seřízením mlýnku. Dala jsem si pár doušků a zbytek kávy nedopila,“ hodnotí Lucie.

Foto: Magazín PATRIOT - Jaroslav Baďura

Foto: Magazín PATRIOT – Jaroslav Baďura

Latte art jsme na cappuccinu objevili, Lucie ale už podle zvuku šlehání mléka tušila, jaká pěna nás čeká. Bublinky s příliš horkým cappuccinem a tedy i s hrozbou spáleného jazyka. Kromě toho byla chuť cappuccina vodová. Vodové espresso = vodové cappuccino,“ uzavírá Lucie hodnocení kávy.

Foto: Magazín PATRIOT - Jaroslav Baďura

Foto: Magazín PATRIOT – Jaroslav Baďura

Závěr – Celkový dojem z kavárny je trochu rozpačitý. Interiér jakoby sliboval zmíněnou prvorepublikovou kvalitu a poctivost, připravená káva tomu ale neodpovídá. Neurazí vás, ale ani ničím nepřekvapí – proto hodnotíme třemi body.

Doporučení Magazínu PATRIOT – Shodli jsme se, že v den naší návštěvy obsluhovala hosty zvláštně nesourodá dvojice. Sympatická a usměvavá drobná blondýnka a urostlý, ale zamračený vrchní, jemuž byste asi do očí neřekli, že by se mohl občas usmát… Kavárnu doporučujeme k pracovní schůzce i kamarádskému „pokecu“ či na rande, vhodná je pro kuřáky, protože má pro ně vyhrazenou část. Nekuřákům může vadit, že ze zmíněné části proniká do kavárny kouř.

Máte pro nás tip, kam zajít, nebo naopak kde to s kávou nemyslí dobře? Máte připomínky k našemu testování? Napište nám na info@patriotmagazin.cz.

Jaroslav Baďura |

Přečtěte si více z rubriky "Společnost", nebo přejděte na úvodní stranu.

Podobné články

Patriotmagazin.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.